Четвер, 8 Грудня
Shadow
Головна » Актуально » » Українців попереджують про нові кібератаки

Українців попереджують про нові кібератаки

Українців попереджують про нові кібератаки

Українців попереджують про ймовірність нових кібератак. Ви можете отримували електронний лист, що містить шкідливі програми. Як повідомляють в урядовій команді реагування на комп’ютерні надзвичайні події України CERT-UA, яка діє при Держспецзв’язку: цього разу кіберзловмисники «згадали» тему COVID-19.

Так, зазначені листи містять вкладення у вигляді XLS-документу “Aid request COVID-19-04_5_22.xls”. В результаті його відкриття будуть завантажені шкідливі програми GraphSteel та GrimPlant. А кіберзловмисники дістануть доступ до базової інформації про комп’ютер атакованого.

Наголошують, що листи надходять зі скомпрометованого облікового запису співробітника державного органу України. Злочинну активність асоціюють із діяльністю групи UAC-0056.

Ця ж група була причетна до кількох кібератак у березні. Тоді зловмисники паразитували на темах підвищення рівня інформаційної безпеки серед українців та заборгованості виплат зарплат.

Аби вберегтись, користувачам радять:

  • вжити заходів з налаштування двофакторної автентифікації для облікових записів електронної пошти;
  • заборонити офісним програмам (EXCEL.EXE, WINWORD.EXE тощо) створювати небезпечні процеси (наприклад, rundll32.exe, wscript.exe та інші).

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.