П’ятниця, 11 Жовтня
Shadow
Головна » Актуально » » Усе, що ви хотіли б знати про брекет-системи: консультуємось в ортодонта

Усе, що ви хотіли б знати про брекет-системи: консультуємось в ортодонта

Усе, що ви хотіли б знати про брекет-системи: консультуємось в ортодонта

Коли ви плануєте корекцію прикусу за допомогою брекетів, вас хвилює, зокрема, питання ціни-якості. Особливо важко зорієнтуватися, коли мова заходить про типи брекет-систем. Разом з ортодонткою клініки «Фенікс-Дент» Діаною Костюк ми розбираємося у типах, щоб ви краще могли зорієнтуватися у темі.

  • Типізацій брекет-систем є декілька: за способом кріплення (зовнішні/ вестибулярні та внутрішні/ лінгвальні), матеріалом. Також є базове розділення на лігатурні та саморегулюючі, – каже Діана Костюк.

Оправу для створення брекетів можна виготовляти з:

  • кераміки;
  • металу;
  • пластику;
  • монокристалу – штучного сапфіру;

Також можуть бути комбіновані брекет-системи.

  • Ми у “Фенікс-Дент” використовуємо металеві, керамічні та комбіновані системи, – пояснює Діана Костюк. – Кожна система має свої особливості та переваги.

Виготовлені з металу брекет-системи – найбільш помітні. Водночас, вони – серед найпопулярніших через цінову доступність та їх надійність.

Використовувати такі брекет-системи можна і в корекції прикусу дорослим, і дітям. Лікування ними, порівняно, є недовготривалим.

Кераміка – стійка до барвників та гіпоалергенна, вона максимально наближена до природного кольору зуба, тож такі брекет-системи – майже непомітні. Але не у всіх клінічних випадках такі брекет-системи будуть дієвими. Також варто зважати на вартість.

Найдорожча, сапфірова брекет-система, – найбільш естетична через те, що абсолютно прозора. Проте такі системи мають недоліки – власне, ціна та тривалість курсу лікування, який – значно довший, ніж під час коригування металевим брекет-системами.

Також важливо розуміти як кріпляться брекет-системи. Способів є два: за допомогою лігатури – еластичної гумки або дроту, що посилює дугу, або саморегулюючі.

Системи, які мають лігатуру, переважно, люблять підлітки, адже можна використовувати натяг кольорові гумки, що стане стильним доповненням образу. Також лікар може ретельніше слідкувати за динамікою лікування, адже контролювати натяг дуги потрібно щомісяця.

Натомість, саморегулюючі брекет-системи мають спеціальні замочки. Це дозволяє відвідувати ортодонта рідше – один раз на шість – вісім тижнів.

  • У будь-якому разі встановлення того чи іншого типу брекет-системи залежить від ваших індивідуальних показників. Тож, обов’язково – консультація в ортодонта, – каже Діана Костюк.

Популярні пости