Понеділок, 20 Травня
Shadow
Головна » Актуально » » В Ізяславській ОТГ відреставрують садибу Сангушків за більш, ніж 400 мільйонів гривень

В Ізяславській ОТГ відреставрують садибу Сангушків за більш, ніж 400 мільйонів гривень

В Ізяславській ОТГ відреставрують садибу Сангушків за більш, ніж 400 мільйонів гривень

Палац князів Сангушків в Ізяславі відреставрують протягом 2021-2023 років. На сьогодні від нього залишились лише руїни, проте будівля входить до списку споруд історичного значення, які ще можна відремонтувати. На ці роботи з державного бюджету планують виділити більше 400 мільйонів гривень.

Загалом в Україні у період 2021-2023 років планують відреставрувати 150 архітектурних пам’яток. За даними Міністерства культури та інформаційної політики, до плану включать 50 замків (палаців), 100 музеїв, театрів, філармоній та культових споруд. З-поміж них й історичне надбання з Хмельниччини – палац князів Сангушків.

Палац князів Сангушків збудовано у 1754-1770 роках для Барбари Сангушкової у стилі бароко, як приватна резиденція і урядовий центр волинських володінь князів. Згодом було прибудовано двір та парк.

Найбільших пошкоджень споруда зазнала в 1944 році, коли Червона армія за допомогою артилерії обстрілювала Ізяслав. До 1980 року палац використовували в різних цілях, проте після 1980-го про нього просто забули і він почав дуже швидко руйнуватися.

У Міністерстві культури розповіли, що замок знаходиться в плачевному стані, проте його ще можна врятувати. На території України таких архітектурно-історичних об’єктів залишилось близько 150.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.