Середа, 10 Серпня
Shadow
Головна » Актуально » » В Ізяславському лісгоспі планують облаштувати 120 кілометрів мінералізованих смуг від можливих лісових пожеж

В Ізяславському лісгоспі планують облаштувати 120 кілометрів мінералізованих смуг від можливих лісових пожеж

В Ізяславському лісгоспі планують облаштувати 120 кілометрів мінералізованих смуг від можливих лісових пожеж

У весняно-літній період лісівники краю, аби запобігти пожежам в екосистемах, здійснюють комплекс профілактичних заходів: встановлюють наглядову агітацію, проводять роз’яснювальні бесіди з населенням, перекривають дороги шлагбаумами. Як розповідають у ДП “Ізялсавський лісгосп”, готуються до пожежонебезпечного періоду заздалегідь. Першочергово створюють мінералізовані смуги.

– Цьогоріч лісівниками ДП «Ізяславський лісгосп» заплановано влаштувати 120 кілометрів мінералізованих смуг від можливих лісових пожеж. Станом на 01.04.2022 року створено 54 кілометри, що становить 45 відсотків від запланованого. Окрім того, проведено догляд за мінералізованими смугами та протипожежними розривами протяжністю 135 кілометрів. Втім, це не остаточна статистика створення мінералізованих смуг у лісах Ізяславщини, – коментують у лісгоспі.

Ближче до літа, чи при складній пожежонебезпечній обстановці, лісівники продовжують створювати такі смуги позапланово. Мінсмуга – це протипожежний бар’єр, який створюють штучно. Для цього ділянки території, що межують із лісовим масивом очищують від горючих матеріалів.

Як правило, здійснюється це механізованим способом: проводиться оранка трактором ґрунту на певну ширину. При цьому, мінеральний шар ґрунту оголюється, а дерен, трава, хвоя, листя та інші матеріали, що здатні горіти, в процесі цього присипаються землею, – пояснюють лісівники.

– Теоретично мінсмуга спрацьовує двома способами. Перший, коли при спалахах зорана смуга перешкоджає поширенню низової пожежі на інші ділянки лісового масиву. А інший, коли собою створює опорну лінію, від якої буде проводитися зустрічний регульований підпал лісового насадження для зустрічного з пожежею вогню. Поширюючись, наприклад, назустріч основній пожежі, смуга вогню знищує на своєму шляху всі горючі матеріали. Зустрівшись, полум’я загасає, оскільки більше нема чому горіти, – пояснюють фахівці.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.