Середа, 29 Листопада
Shadow
Головна » Актуально » » В Україні хочуть продовжити воєнний стан на 3 місяці: що відомо

В Україні хочуть продовжити воєнний стан на 3 місяці: що відомо

В Україні хочуть продовжити воєнний стан на 3 місяці: що відомо

Президент України Володимир Зеленський пропонує продовжити воєнний стан відразу на три місяці.

Під час телемарафону про це повідомив Федір Веніславський, нардеп від фракцій “Слуга народу”, Член Комітету ВР з питань національної безпеки, оборони та розвідки, представник Президента на Конституційному Суді України.

З 24 лютого ми вже двічі продовжували воєнний стан. Зараз ми розуміємо, що ворог зосередився на будівництві фортифікаційних укріплень на територіях, які він тимчасово контролює. Перехід у контрнаступ – це значно складніші завдання, ніж оборона. Тож, маємо усвідомлювати, що звільнити всю територію України протягом найближчого місяця ми навряд чи зможемо, – сказав Веніславський.

У такого рішення, говорить політик, є і юридична складова. Адже щоразу, коли в країні вводять правовий режим воєнного стану, після введення його Президентом, парламент має його затвердити. Далі Україна має інформувати ООН про обмеження конституційних прав і свобод, які в умовах воєнного стану запроваджуються у нас в країні.

Ми двічі продовжували цей режим і кожного разу наші дипломати звертаються до ООН та пояснюють, які саме обмеження діятимуть. Щоб щомісяця не повторювати цю процедуру, є рішення про продовження воєнного стану на 3 місяці. Якщо до цього вдасться звільнити Україну, то ми просто скасуємо воєнний стан, – пояснив депутат.

Напередодні, 18 травня, у Верховній раді зареєстрували законопроєкт №7389, що затверджує Президентський Указ про продовження воєнного стану на 90 днів.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.