Четвер, 20 Січня
Shadow
Головна » Актуально » » В Україні «ожив» голос Тараса Шевченка: послухати Кобзаря (відео)

В Україні «ожив» голос Тараса Шевченка: послухати Кобзаря (відео)

В Україні «ожив» голос Тараса Шевченка: послухати Кобзаря (відео)

До Дня Незалежності Тарас Шевченко сам зачитає свої вірші. Його голос «оживили» завдяки нейромережі та антропометричним даним.

Голос одного із найвидатніших представників української літератури, Кобзаря, Тараса Шевченка «оживили» в Україні. Про це анонсували креатори із TABASCO. Вони, за партнерства із Національним музеєм Тараса Шевченка, Міністерства закордонних справ та компанії Wanten, змогли відтворити Шевченків голос.

Справа в тому, що перший фонограф для запису та відтворення звуку був винайдений у 1877 році, через 16 років після смерті Тараса Шевченка, тому записів голосу письменника не існує. Але зараз завдяки новітнім технологіям ми можемо наблизитись до його відтворення, – йдеться у повідомленні.

Роботи тривали понад рік. Участь у проєкті взяли декілька сотень людей. Спершу автори визначили антропометричні дані про письменника, які виміряли з посмертної маски Шевченка, котру зберігають у музеї.  

Проаналізували всі відомості його сучасників, що стосуються

того, як звучав Шевченко. Отриману інформацію класифікували за ступенем важливості, зробили 3D-модель голови поета. Завдяки цим даним відібрали спершу 108, потім 26 і наприкінець – 3 людей, котрі мають максимальну схожість із Шевченком.

Своїй вірші «кібер-кобзар» читатиме в музеї Тараса Шевченка 24 серпня.

Популярні пости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт захищений reCAPTCHA і застосовуються Політика конфіденційності та Умови обслуговування Google.