П’ятниця, 19 Квітня
Shadow
Головна » Актуально » » Валентина Савчук: дотримання карантинних норм може зберегти життя

Валентина Савчук: дотримання карантинних норм може зберегти життя

Валентина Савчук: дотримання карантинних норм може зберегти життя

Впродовж останніх двох тижнів, починаючи з 7 квітня, через високий рівень інфікування COVID-19 у громаді, у Шепетівському районі діють обмеження червоної зони. Враховуючи брак медиків, кисню та, банально, ліжкомісць у лікарнях – цей період був для Шепетівщини критичним.

Якою є ситуація із госпіталізацією хворих сьогодні та чи вистачає кисню розповідає головна лікарка Шепетівської багатопрофільної лікарні Валентина Савчук.

– Не зважаючи на те, що ситуація із поширенням COVID-19 у Шепетівці та районі дещо покращилась, не варто втрачати пильності та нехтувати правилами карантину, – коментує Валентина Савчук.

Зараз у лікарні перебуває 148 людей із позитивним COVID-тестом та підозрою на інфекцію. Це значно менше, ніж тиждень та два тому.

У середньому – на добу госпіталізують близько десяти хворих.

Цей показник удвічі менший, аніж у порівнянні два тижні тому. У лікарні є вільні ліжкомісця, що дозволяє, за потреби, розміщувати пацієнтів у Шепетівській лікарні, не переправляючи їх до мобільного шпиталю, що в Славуті.

– Ситуація із киснем, – говорить Валентина Савчук, – у нашій лікарні, як і по всій Україні, – напружена. Його у малій кількості та несистематично постачають усім, оскільки балонів із киснем, котрий раніше використовували лише під час оперативних втручань, зараз потребує дуже багато медзакладів. Тільки в Шепетівці 50 пацієнтів знаходяться на киснезабезпеченні.

Кисень до Шепетівки привозять зі Льова, Калуша, Нетішина та Хмельницького. Керівництво лікарні, як і адміністрація міста, підприємці та підприємства роблять усе можливе, аби кисень у лікарні був безперебійно.

Жодного разу не було, аби нам забракло кисню.

Єдине, чого наразі бракує медикам у Шепетівській лікарні, – людського ресурсу. Всі вони працюють на межі можливостей. У лікарні хворіє 85 медиків, це і ті, хто безпосередньо контактують із хворими на ковід, і адміністрація, і решта медперсоналу.

– Попри те, що всі ті, хто працюють із COVID-19, – застраховані фінансово, ніхто не застрахований від зараження, – каже Валентина Савчук. – У порівнянні з осіннім піком інфікування ковідом, цей, весняний, – більш агресивний.

Інкубаційний період скоротився, тобто, хвороба прогресує в організмі швидше. Частіше хворіють контактні особи. Вірус “помолодшав”.

– Єдине, що може зарадити у цій ситуації, – це дотримуватись карантинних приписів, – каже лікарка. – Уникайте місць скупчення людей, масових святкувань тощо. Дуже важливо мити руки, користуватись антисептиком, носити маску.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт захищений reCAPTCHA і застосовуються Політика конфіденційності та Умови обслуговування Google.