Вівторок, 23 Квітня
Shadow
Головна » Актуально » » Василь Сидор: до кінця грудня у Славуті запрацює киснева станція

Василь Сидор: до кінця грудня у Славуті запрацює киснева станція

Василь Сидор: до кінця грудня у Славуті запрацює киснева станція

Славутська міська лікарня імені Михайлова є однією із опорних у регіоні. Там надають допомогу пацієнтам, що інфіковані COVID-19.

Зараз у медзакладі 60 госпіталізованих мають потребу в кисні. Цього місяця ситуація з його постачанням була критичною, адже Львівський завод, який постачає життєво-необхідний газ у регіони Західної України, в тому числі й на Хмельниччину, тимчасово припинив виробництво. Всі медзаклади краю відчули це на собі. У Славуті ситуація була кризовою.

– Запас кисню був максимально на три години, – говорить Василь Сидор, голова Славутської міської ТГ. – Зараз ситуація частково стабілізувалась – маємо запас на день вперед. Але питання про будівництво кисневої станції у Славуті – досі одне із найважливіших.

В РАЗІ ПОТРЕБИ СЛАВУТСЬКА ЦРЛ ПРИЙМАТИМЕ ПЕРШУ ХВИЛЮ ХВОРИХ НА КОРОНАВІРУС  ⋆ Офіційний сайт міста Славута

Таку станцію, вартістю близько трьох мільйонів гривень (ПКД, будівельні роботи, технічне оснащення), мають збудувати в місті впродовж найближчого місяця.

– Ми вже внесли аванс і ставимо перед собою завдання, аби до кінця грудня у Славуті функціонувала киснева станція – розповідає Сидор.

Станція матиме потужність 500 літрів на хвилину, а на добу зможуть заправляти до 60 балонів. Цього, зі слів міського голови, має вистачити для потреб їх лікарні, аби забезпечити реанімаційне відділення та операційний блок.

– Виготовлятиме та монтуватиме станцію підприємтсво з Києва, – розповідає Василь Сидор. – Наші сусіди з Ізяслава вже мають станцію їх виробництва, тому, як бачимо, виробник – перевірений.

Фінансують встановлення станції переважно з держсубвенції. Для цього виділили 2 мільйони гривень. Решту суми дофінансовують із місцевого бюджету Славути та за підтримки місцевих бізнесів.

– На поточному етапі до благодійної допомоги долучилась компанія Geberit та закупила для потреб лікарні чотири 10-літрові кисневі концентратори на суму близько 200 тис. грн. Також на допомогу відгукнулась Науково-виробнича компанія «Екофарм» та виділила на будівництво кисневої станції 100 тис. грн, – коментують у лікарні.

Наразі сума зібрана не повністю, але, як пояснює очільник громади, цього вистачить, аби невідклано почати роботи. Далі шукатимуть додаткові кошти.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.