П’ятниця, 28 Січня
Shadow
Головна » Актуально » » Від шишки до дерева: ізяславські лісівники розповіли як заготовляють насіння майбутнього лісу

Від шишки до дерева: ізяславські лісівники розповіли як заготовляють насіння майбутнього лісу

Від шишки до дерева: ізяславські лісівники розповіли як заготовляють насіння майбутнього лісу

З одного кілограму шишок можна отримати близько двох грамів насіння, а сам процес є трудомістким та клопітким. Збір шишок – лише перший крок до того, аби отримати насіння, що буде готовим до висівання. Про це розповідають лісівники ДП “Ізяславський лісгосп”.

У минулому році заготівлею шишок сосни звичайної, ялини, модрини європейської займалися працівники всіх лісництв. Вони доклали чимало зусиль для заготівлі насіння, – коментують у лісгоспі.

Також за темою: Висаджено понад 312 400 сіянців і саджанців основних лісоутворюючих порід: у ДП «Ізяславський лісгосп» перевиконали програму осінньої посадки

У цьому приміщенні відбувається заготівля шишок (фото: ДП “Ізяславський лісгосп”).

Після збору шишок їх висушують у спеціальній шишкосушарці. У лісгоспі мають власну, адже, як пояснюють, для «хвойного» лісового господарства це відчутна економія.

– По-перше, відпадає потреба транспортувати зібрані шишки на інше підприємство, по- друге – в самій оплаті послуг з переробки. Зараз висушуванням насіння займаються працівники підприємства, – пояснює інженер з лісових культур Михайло Мартинов, який безпосередньо контролює цей процес.

Михайло Мартинов (фото: ДП “Ізяславський лісгосп”)

Зібрані шишки завантажують до барабанів, які прокручують щогодини. На сушку кожної партії витрачають у середньому до доби.

Підтримують необхідний тепловий режим лісівники за допомогою спеціально печі, яка тримає температуру не більше 40 градусів. Процес сушіння та, загалом, приміщення опалюють дровами та отриманими від переробки шишками.

Готове насіння (фото: ДП “Ізяславський лісгосп”)

Готове насіння обезкрилюємо, очищуємо від домішок та сміття. Далі воно вирушає до Вінницької лісонасіннєвої станції, де визначать кондиційність та клас якості, – коментує Михайло Мартинов. – Основні параметри, на підставі яких насінню присвоюється клас якості (перший, другий або третій), – це енергія проростання і схожість. Якщо у насіння ці показники нижчі за нормативні, то такі до посіву не допускаються.

Лісівник переконаний, що вчасно висіяне, доглянуте, якісне насіння дасть добрий садівний матеріал, з якого з роками виросте могутній  ліс.

Головне фото: Needpix.com 

Популярні пости