Понад столітній досвід цукроваріння: ТОВ «Старокостянтинівцукор» – флагман виробництва краю, що входить до Групи компаній A`SPIK Group. Це потужний гравець українського ринку, який поступово освоює ринки Європи. Про розвиток підприємства та підготовку цукровиків до «солодкого» сезону спілкуємось в інтерв’ю з його директором Віталієм Кириком.
Джерело: пресслужба ТОВ «Старокостянтинівцукор»
Літній період на цукрових заводах України традиційно є підготовчим до нового виробничого сезону. Стандартно тривають поточні ремонти, подекуди – вдосконалення ліній. Як і цукроварня у Шепетівці, «Старокостянтинівцукор» стабільно тримає курс на модернізацію та розвиток потужностей. Один із масштабних проєкт, що зараз триває, – реконструкція сокоцеху.
– Якщо не «грандіозним», то «великим» це будівництво точно можна назвати, – жартує Віталій Кирик. – Зараз паралельно заміні обладнання, а це 90% від загального устаткування цеху, триває капремонт: замінюємо бетонну стяжку підлоги, проводимо зварювальні роботи тощо.
У цеху працюватиме німецьке обладнання марок Putsch та BМA. Серед європейських цукроварів це оснащення вже встигло зарекомендувати себе, як якісне та ефективне.
Не менш важливим напрямком реконструкції є і вдосконалення газових печей. Також замінили бункери під каміння та вугілля.
«Старокостянтинівцукор» – одне із тих українських підприємств, що вже почало освоювати європейський ринок збуту. Це – зона росту та розвитку, пояснює Віталій Кирик.
– Перейнявши досвід західних інновацій, ми облаштовуємо фасувальний цех, де вже виготовлену сировину пакуватимуть у трьох вагових сегментах. Це новий для України формат роботи: на двох виробничих лініях фасуватимуть біґбеґи по тонні, на чотирьох цукор пакуватимуть у тару вагою 25 кг, ще на одній – по 1 кг для роздрібної торгівлі, – розповідає директор.
Тож, у прийдешньому сезоні новий цех уже працюватиме. Старт сезону, пояснює Віталій Кирик, залежить від багатьох чинників, зокрема, і постачання сировини. Цього року старокостянтинівські цукровари планують переробити близько 300 тонн буряків. Їх на завод везтимуть із агроугідь Хмельниччини.
– Попри погодні умови, що впливають на процеси вирощення та збору врожаю, ми віримо: “солодкий” сезон розпочнемо вчасно, – запевняє директор.
Віталій Кирик наголошує: збереження українського виробництва та нарощення його потужностей – принципова позиція кожного працівника ТОВ “Старокостянтинівцукор”.
– На виробничому кластері завжди лежала відповідальність за формування ринку та сплату податків до бюджетів усіх рівнів. Нині, у час повномасштабної війни, коли від діючих підприємств буквально залежить життя економіки, ця відповідальність стає місією. Водночас, коли наші колеги-цукровари зі зброєю у руках захищають нас від росії, ми підтримуємо їх не лише донейтами чи адресною допомогою, а й тим, щоб зберегти та масштабувати виробництво, аби ветерани після повернення гарантовано мали робочі місця та гідну оплату, – коментує директор.
Віталій Кирик говорить, завод має кадрові потреби, адже нині 26 їх колег воюють у лавах ЗСУ, також кількості нових робочих місць сприяє масштабування виробничих потужностей. Тож завод готовий приймати на роботу фахових людей виробничих спеціальностей: слюсарів та слюсарів КІП, водіїв.
«Старокостянтинівцукор» – відповідальний роботодавець, тож ми гарантуємо відповідні умови праці: офіційну роботу з відповідною зарплатою та соціальним пакетом, – додає Віталій Кирик. – Ми зацікавлені у створенні нових робочих місць, розбудові галузі цукроваріння та посиленні української економіки загалом. Тримаємо курс на розвиток та перемогу.