Вівторок, 28 Травня
Shadow
Головна » Актуально » » Військова медичка з Ізяслава Катерина Луцик врятувала життя понад 200 українським військовим (відео)

Військова медичка з Ізяслава Катерина Луцик врятувала життя понад 200 українським військовим (відео)

Військова медичка з Ізяслава Катерина Луцик врятувала життя понад 200 українським військовим (відео)

Уродженка Ізяслава Катерина Луцик стала героїнею третього документального циклу Суспільного «Сильна». Півроку керівниця медслужби 122 батальйону 81 аеромобільної бригади воювала в авдіївській промисловій зоні – одній із найгарячіших точок Сходу.

З поля бою Катерина евакуювала понад сотню поранених українських десантників та зберегла життя не одному воїну.

Катерина Луцик народилась у родині військового лікаря. Її батько працював медиком у колонії, де відбували покарання засудженні на довічне.

– Я пам’ятаю, як прибігала на КПП зустрічати тата. Він був у цій формі старого зразка: напрасовані стрілки на штанях, велика фуражка, – розповідає Катерина.

Дівчина пригадує, міряла батьків медичний халат та хотіла стати медиком. Тому після 9-го класу поїхала до Шепетівки. Катерина вступила до місцевого медичного коледжу на фах “лікувальна справа”.

– Я не знала точно у якій галузі медицини буду, мені просто було важливо стати медиком, аби допомагати людям, – каже дівчина.

Коли Катерина навчалась, розпочався Майдан та військове вторгнення Росії. Дівчина волонтерила на місцевому рівні, передавала медикаменти тощо.

Коли такі зміни відбуваються на державному рівні, на ментальному рівні просто не можна лишатись остронь, – говорить військова.

Остаточно для себе вирішила йти до війська дівчина, коли на Сході загинув її друг. Хлопець помер від поранення, його можна було врятувати, якби поруч був медик. Катерина занесла документи до військомату та до останнього боролась, аби її взяли на бойові позиції, а не працювати у тилу.

Дівчина пригадує, коли зателефонувала до свого старшого брата, який уже служив на фронті, почула: “Ти знаєш, що ти можеш не повернутись?”.

– І я кажу: “Не те, щоб я була до цього готова, але я це усвідомлюю”, – ділиться Катерина.

Так, 19-річна медичка стала військовою. Після навчань Катерина вирушила на Схід. Була в гарячих точках, де врятувала не одне людське життя.

Головне фото: Міністерство Оборони

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.