Четвер, 30 Травня
Shadow
Головна » Актуально » » Електронний облік деревини: ізяславські лісівники пояснюють для чого він та як працює

Електронний облік деревини: ізяславські лісівники пояснюють для чого він та як працює

Електронний облік деревини: ізяславські лісівники пояснюють для чого він та як працює

У боротьбі з незаконними та нелегальними вирубками лісів (так званими “чорними лісорубами”) у ДП “Ізяславський лісгосп” використовують новітні технології.

З 2015 року державним підприємством «Ізяславське  лісове господарство» повноцінно проводиться електронний облік деревини в межах Єдиної Державної Системи Електронного Обліку Деревини (ЕОД), – коментують у лісгоспі.

Ця система дає змогу повністю моніторити ланцюг руху заготовленої деревини від безпосереднього місця її заготівлі до кінцевого споживача.

Деревина маркується оригінальною биркою, за номером якої можна встановити легальність її походження: місце та час заготівлі, назву бригади, яка заготовляла деревину, та всю характеристику маркованої продукції.

Основною перевагою електронного обліку є те, що можна в режимі онлайн відслідковувати будь-яку заготівлю деревини, а також спостерігати за рухом лісопродукції від заготівлі до реалізації.

Після того, як дерева зрізали, їх сортують за різновидами, розмірами та діаметром. Початок процесу маркування відбувається при заготівлі деревини в лісі (на верхньому складі). Той самий працівник, який відповідає за заготівлю, фіксує унікальний номер бирки, сорт, довжину, діаметр колоди, місце заготівлі в кишеньковий персональний комп’ютер.

Бирку набивають спеціальним молотком, що закріплений за працівником державної лісової охорони. Після того, як бирку зафіксували в деревині, її вже неможливо використати вдруге.

Потім ці дані фахівці передають до бухгалтерського та управлінського обліку. Після цього бирку кріплять на колоду та роздруковують товарно-транспортну накладну на відвантажену деревину.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.