Вівторок, 28 Листопада
Shadow
Головна » Актуально » » «Військовий» ПДФО: скільки коштів не доотримає Шепетівська ТГ та куди вони спрямуються

«Військовий» ПДФО: скільки коштів не доотримає Шепетівська ТГ та куди вони спрямуються

«Військовий» ПДФО: скільки коштів не доотримає Шепетівська ТГ та куди вони спрямуються

Згідно з законодавством, податки з доходів фізичних осіб (ПДФО), в тому числі й ПДФО військовослужбовців, залишалися у бюджетах громад. З початком війни, причиною публічного обговорення стало використання зібраних податків на місцях. Верховна Рада України прийняла, розроблений Кабінетом Міністрів України законопроєкт №10037, який змінює порядок зарахування цього податку.

Тепер ці кошти у повному обсязі будуть зараховані до державного бюджету. Про це повідомляє міський голова Шепетівської громади Віталій Бузиль.

– Що це означатиме для Шепетівської міської територіальної громади? 26 млн грн з бюджету громади буде вилучено за період 01 жовтня – 31 грудня 2023 року. 265 млн грн не надійдуть у бюджет громади у 2024 році в цілому. Шепетівська громада недоотримає до 65% доходів загального фонду, – зазначив Віталій Бузиль.

Доходи від вилученого ПДФО, згідно з обґрунтуванням уряду, будуть розподілені у таких пропорціях: з 1 жовтня по 31 грудня 2023 року «військове ПДФО» спрямовується до державного бюджету в пропорції 50% на 50% до Держспецзв’язку на закупівлі спеціальної техніки та обладнання та Мінстратегпрому на закупівлю артилерійських систем та боєприпасів.

З 1 січня до 31 грудня 2024 року «військове» ПДФО розподілятиметься так:

  • 45% – ДСЗІ на дрони (прогноз 43+ млрд грн);
  • 45% – Мінстратегпром для розгортання виробництва боєприпасів та зброї (43+ млрд грн);
  • 10% – розпорядникам сектору безпеки й оборони для автоматичного розподілу між військовими частинами пропорційно, відповідно до сплаченого ПДФО (близько 10 млрд).

Також Віталій Бузиль наголосив, що повноцінна та якісна діяльність ОМС (фінансування благоустрою, пільгового проїзду в громадському транспорті, освіти, позашкілля, культури, медицини та решти бюджетної сфери місцевого значення) лишається під багатозначним питанням.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.