П’ятниця, 19 Квітня
Shadow
Головна » Актуально » » Водохреще: основні правила купання в ополонці та цікаві факти

Водохреще: основні правила купання в ополонці та цікаві факти

Водохреще: основні правила купання в ополонці та цікаві факти

Мороз і холод – не завада українцям, які полюбляють стрибати в ополонку на Водохреще. Але перед тим, як йти у воду, необхідно все зважити та згадати про найголовніші правила купання взимку. Зокрема, щоб купання принесло лише користь для здоров’я, до нього слід готуватися. Пірнати в ополонку можна лише в тому разі, якщо ви повністю здорові, а перебувати у воді не довше 3-5 секунд.

Як правильно загартовуватись холодною водою?

  • Будьте систематичними

Одноразове пірнання в ополонку навряд чи оздоровить вас. Загального зміцнювального ефекту можна досягнути лише при систематичному загартовуванні, у цьому випадку – при щоденному контакті з холодною водою. В дні без купання у відкритій водоймі варто приймати холодний душ або обливатись холодною водою.

  • Робіть все поступово

Починати загартовуватись краще поступово, у теплу пору року, повільно знижуючи температуру води і збільшуючи тривалість плавання. Так, взимку ви зможете пірнути в ополонку без шкоди для здоров’я. Однак, навіть для людей, які роками практикують загартовування водою, не рекомендується перебувати в ополонці довше 1,5 – 2 хвилин.

  • Правильно занурюйтесь і виходьте з води

Перед зануренням у воду зробіть енергійну розминку. Потім намочіть обличчя, груди, живіт та спину і лише після цього можна занурюватись по шию та плисти. Не варто пірнати з головою, адже це може призвести до різкого охолодження організму.

Щоб зменшити навантаження холодом (особливо, якщо є вітер та підвищена вологість повітря), якнайшвидше зніміть мокрий одяг, швидко розітріться рушником та одягніться у теплі речі. Одяг та взуття повинні бути просторими, з мінімальною кількістю ґудзиків, застібок та шнурівок. Якщо у вас оніміли пальці рук, потримайте їх на шиї або животі декілька секунд, зігрійте подихом і продовжуйте одягатися.

  • Враховуйте свої індивідуальні особливості

Реакція на холод може бути індивідуальною. Чутливість до холоду та реакції на охолодження залежать від статі і віку, конституції, рівня фізичного розвитку та деяких інших чинників. Тому при однаковому за тривалістю перебуванні у воді однієї і тієї ж температури діти віддають на 10-20% більше тепла, ніж дорослі, чоловіки – на 10-18% більше, ніж жінки.

Навіть, якщо ви повністю здорові, перехід з крижаної води в тепле приміщення може викликати запаморочення, блювання та шум у вухах, спазм коронарних артерій, аритмії, рефлекторну зупинку серця, виникнення судом, алергічні реакції (кропивницю, напади задухи).

  • Відмовтесь від алкоголю та куріння

Вживати алкогольні напої перед купанням – надзвичайно небезпечно. Алкоголь розширює периферійні судини, що значно збільшує тепловіддачу. Куріння ж істотно порушує кровообіг, збільшуючи охолодження. Наприклад, викурювання лише однієї сигарети знижує температуру шкіри пальців ніг на 1°С.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.