Четвер, 28 Березня
Shadow
Головна » Актуально » » Із полиць АТБ можуть зникнути продукти, на ціни яких встановили держрегулювання

Із полиць АТБ можуть зникнути продукти, на ціни яких встановили держрегулювання

Із полиць АТБ можуть зникнути продукти, на ціни яких встановили держрегулювання

На початку січня в Уряді встановили державну регуляцію ще на 9 “соціально значущих” продуктів. Як ми повідомляли раніше, це: гречка, цукор, рис, молоко, пшеничне борошно, птиця, яйця, соняшникова олія та макаронні вироби. До цього встановили держрегуляцію цін на соняшникову олію та батон. Окрім того, на хліб та батон встановлюють обмеження у націнці.

Це рішення може призвести до того, що вказані продукти просто зникнуть із полиць торгових мереж, про що заявив у своєму профілі на фейсбук гендиректор корпорації АТБ Борис Марков.

– Встановлена планка націнки не більше 10% документу не покриває витрати операторів ринку на логістику, сезонне списання та інші операційні послуги. Отже, цілком може призвести до призупинення реалізації зазначених продуктів до моменту налагодження всіх процесів та розуміння порядку їх ціноутворення, – пояснює він.

Марков говорить про те, що при прийнятті таких рішень ніхто не радився із учасниками процесу – виробниками, рітейлом тощо.

– У принципі, прийняття та реалізація нормотворчих постанов у «новорічну ніч», просто поставивши весь рітейл перед фактом і апріорі обмеживши йому право для конструктивного діалогу та участі, – м’яко скажемо, далека від демократичної процедури. Зростання ціни на соціально значущі продукти харчування обумовлене зростанням відпускних цін із боку виробників. При цьому, виробники сьогодні змушені підвищувати ціни з причин зростання цін на енергоносії (газ), а також інших факторів, що становлять при формуванні собівартості продукції. При чому, ця тенденція, за багатьма прогнозами, лише посилюватиметься. До речі, багато виробників вже заявляють про неефективність цієї постанови, яка не вирішує для них базових проблем: витрати на енергоресурси, сировину тощо, – говорить Марков.

Натомість, гендиректор пропонує залучити до діалогу всіх учасників процесу та налагодити ефективний механізм стабілізації ціноутворення.

Головне фото: ілюстративне

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.