Неділя, 14 Квітня
Shadow
Головна » Актуально » » Володимир Зеленський відповів на петицію щодо демобілізації військових, які відслужили рік

Володимир Зеленський відповів на петицію щодо демобілізації військових, які відслужили рік

Володимир Зеленський відповів на петицію щодо демобілізації військових, які відслужили рік

Президент Володимир Зеленський у відповідь на петицію, яка набрала потрібних 25 тисяч голосів, нагадав, що мобілізовані під час воєнного стану звільняються зі служби на підставах статті 26 закону «Про військовий обов’язок і військову службу». 

– Демобілізувати можуть лише за віком, станом здоров’я, через сімейні обставини, у зв’язку з обвинувальним вироком суду або з визначених названим законом поважних причин. Отже, в умовах дії правового режиму воєнного стану звільнення мобілізованих військовослужбовців з військової служби на інших підставах не передбачено, – заявив Володимир Зеленський.

Зокрема очільник держави звернувся до прем’єр-міністра Дениса Шмигаля з проханням «комплексно опрацювати» порушені в петиції питання.

Нагадаємо, що 1 грудня Верховна Рада ухвалила в цілому законопроєкт № 8081 щодо надання військовослужбовцям відпусток під час дії воєнного стану. «За» проголосували 269 нардепів.

Документ передбачає, що:

  • в особливий період під час дії воєнного стану військовослужбовцям можуть надаватися частина щорічної основної відпустки, а також відпустка за сімейними обставинами та з інших поважних причин із збереженням грошового забезпечення;
  • кожна із зазначених відпусток може бути надана тривалістю не більш, як 10 календарних днів, без урахування часу, необхідного для проїзду в межах України до місця проведення відпустки та назад, але не більше двох діб в один кінець;
  • частина щорічної основної відпустки може бути надана один раз протягом календарного року за умови одночасної відсутності не більше 30% загальної чисельності військовослужбовців певної категорії відповідного підрозділу.

Раніше можна було брати відпустку тільки за сімейними обставинами та з інших поважних причин.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.