Четвер, 8 Грудня
Shadow
Головна » Актуально » » Вони повинні жити: Україна закликає Радбез ООН евакуювати поранених військовослужбовців з “Азовсталі”

Вони повинні жити: Україна закликає Радбез ООН евакуювати поранених військовослужбовців з “Азовсталі”

Вони повинні жити: Україна закликає Радбез ООН евакуювати поранених військовослужбовців з “Азовсталі”

Вчора, 12 травня, під час засідання Радбезу щодо гуманітарної ситуації в Україні постійний представник України при ООН Сергій Кислиця закликав Раду Безпеки та Генерального секретаря ООН Антоніу Гутерреша докласти всіх зусиль для забезпечення евакуації поранених з Азовсталі.

Захисники Маріуполя зробили неможливе. Вони зупинили численніші російські війська… Їхній внесок у зрив планів російського бліцкригу неможливо переоцінити. Чимало захисників, що перебувають на “Азовсталі”, отримали важкі поранення й не мають доступу до необхідної медичної допомоги, – сказав Сергій Кислиця.

Також Кислиця наголосив, що операцію з евакуації необхідно продовжити, та закликав Раду Безпеки та Генерального секретаря докласти подальших зусиль для забезпечення евакуації хворих та поранених із району “Азовсталі”, відповідно до міжнародного гуманітарного права.

Хворих та поранених необхідно доставити в безпечні місця, де їм буде гарантовано право на життя. Російський полон – не таке місце для військовослужбовців з “Азовсталі”, – додав Сергій Кислиця.

Він нагадав, що кількість загиблих серед жителів Маріуполя сягнула близько 20 тисяч – удвоє більше, ніж під час Другої світової війни, коли німецькі нацисти вбили 10 тисяч мешканців міста.

Нагадаємо, що територію меткомбінату росіяни постійно піддають обстрілам з усіх видів озброєння, зокрема, з літаків і корабельної артилерії, та раз у раз намагаються штурмувати. Проте українські військові тримають оборону. Серед них – кілька сотень поранених. Україна запропонувала росії обміняти важкопоранених бійців із “Азовсталі” на полонених росіян за стандартними правилами обміну військовополонених. Відповіді наразі немає.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.