Четвер, 8 Грудня
Shadow
Головна » Актуально » » Вперше в Україні: палія трави зобов’язали сплатити не лише штраф

Вперше в Україні: палія трави зобов’язали сплатити не лише штраф

Вперше в Україні: палія трави зобов’язали сплатити не лише штраф

У суді українця визнали винним у тому, що він спалював сухостої і тепер чоловік, окрім штрафу, має відшкодувати за виїзд пожежників. Таке рішення, говорять у прокуратурі, в Україні прийняли вперше. Тож, скільки заплатить винуватець?

60-річного мешканця Львівщини у суді зобов’язали сплатити компенсацію за роботу пожежників. Як йдеться у матеріалах справи, підсудний:

“… здійснив розпалювання багаття для спалювання сухого листя, бадилля, сміття на території житлових будинків менше, ніж 15 метрів від житлових та господарських будинків та споруд, у вітряну погоду.”

Місцеві мешканці викликали рятувальників, і коли загін ДСНСників прибув на місце події, вогонь уже поширився на площу 400 квадратних метрів. Вогнеборці погасили полум’я, склали протокол та виписали чоловікові штраф на суму 1 700 гривень. Підсудний цей штраф сплатив.

Згодом прокуратура подала позов в інтересах ДСНС, аби відшкодувати витрати, що понесла держава через це адмінпорушення.

У розрахунку показника витрат держави на виконання функцій забезпечення пожежної безпеки та гасіння представлена формула визначення витрат, згідно з якою по загальному фонду державного бюджету на 2021 рік доведено кошторис та профінансовано на суму 620 292 061 грн, кількість виїздів на пожежі у 2021 році становила 3 708, кількість виїздів на хибні виклики про пожежі та хибні спрацювання АПС – 899. Сума виїздів складає 4 607. Таким чином, показник витрат держави на виконання функцій забезпечення пожежної безпеки та гасіння пожеж становить 134 650 грн 00 коп.

За рішенням суду, палій має сплатити вказану суму – 134 650, 00 гривень, а також 2 400,00 гривень судового збору. Рішення не набуло законної сили та може бути оскаржене в апеляційному суді.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.