П’ятниця, 9 Червня
Shadow
Головна » Актуально » » Вже з серпня антибіотики – за рецептом: у Шепетівському ЦПМСД розповіли про нововведення

Вже з серпня антибіотики – за рецептом: у Шепетівському ЦПМСД розповіли про нововведення

Вже з серпня антибіотики – за рецептом: у Шепетівському ЦПМСД розповіли про нововведення

З першого серпня аптеки відпускатимуть антибіотики тільки за рецептом. Виписуватимуть протимікробні лікарські засоби сімейні лікарі після огляду пацієнта. Виключення – окуповані території та райони проведення бойових дій.

Пацієнти отримуватимуть електронний рецепт для придбання антибіотиків за власні кошти вже з серпня 2022 року. Норма щодо відпуску антибіотиків лише за призначенням лікаря в Україні не є новою, з серпня ж додається цифровий інструмент – електронний рецепт, – зазначають у КП «КНП Шепетівський Центр первинної медико-санітарної допомоги».

Директор медичного закладу Андрій Нечипорук зазначив, що ці зміни внесли до законодавства, щоб контролювати продаж антибіотиків та запобігти самолікуванню такими препаратами.

Така система наблизить нас до європейської системи продажу ліків. Адже наші люди часто лікуються самостійно, без порад лікаря. Так у них виробляється резистентність, чутливість до медикаментів. Тобто, вживаючи ці антибіотики вдруге, коли дійсно буде потреба, ці ліки вже не допомагають, – наголосив Андрій Нечипорук.


Нововведення почне працювати в рамках перехідного періоду в медичних закладах, що працюють з електронною системою охорони здоров’я (ЕСОЗ). Якщо заклад охорони здоров’я, до якого звертається пацієнт, не підключений до ЕСОЗ, лікар має виписати паперовий рецепт.

На перехідному періоді пацієнт зможе придбати необхідні ліки за рецептом у будь-якій аптеці. Для цього достатньо лише пред’явити фармацевту інформаційну довідку, яку лікар видасть як підтвердження призначення, – додають у медзакладі.

Крім того, у Шепетівському ЦПМСД зазначають, що рецепт можна буде отримати у будь-якого лікаря, незалежно від наявності декларації з сімейним лікарем.

Якщо потрібно буде придбати меншу кількість препарату, ніж вказано у рецепті, то функціонал електронного рецепта дозволяє погасити рецепт частково, тобто придбати меншу кількість лікарського засобу, ніж зазначено в рецепті, – додають у медичному центрі.

Усі препарати, які відносяться до антибактеріальних лікарських засобів (код АТХ – J01, згідно з даними Державного реєстру лікарських засобів України), підлягають відпуску за рецептом за кошти пацієнта. Ця норма стосується усіх форм антибактеріальних лікарських засобів, які підпадають під визначену групу.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.