Середа, 24 Квітня
Shadow
Головна » Актуально » » Як готуються до нового 2022-2023 навчального року на Хмельниччині та чи відновлять очне навчання

Як готуються до нового 2022-2023 навчального року на Хмельниччині та чи відновлять очне навчання

Як готуються до нового 2022-2023 навчального року на Хмельниччині та чи відновлять очне навчання

На Хмельниччині провели нараду, присвячену підготовці освітянської галузі області до нового 2022-2023 навчального року. Участь у заході взяли представники Департаменту освіти, науки, молоді та спорту ОВА, управління з питань цивільного захисту населення ОВА, ГУ ДСНС та управління Державної служби якості освіти в області, керівники структурних підрозділів з питань освіти органів місцевого самоврядування, керівники закладів освіти обласної комунальної власності та закладів професійної, передвищої, вищої освіти.

Головне завдання, яке стоїть перед початком нового навчального року, – це безпека перебування дітей в закладах освіти під час освітнього процесу, – наголосив заступник голови ОДА Володимир Юр’єв.

Розпочинаючи онлайн-нараду, Володимир Юр’єв зауважив, що новий навчальний рік уже вкотре наші освітяни змушені розпочинати у важких та незвичних умовах, адже майже два роки вони працювали в дистанційному режимі через ковід, а цьогоріч мають враховувати особливості воєнного часу.

З початком війни освітні заклади Хмельниччини взяли на себе функцію допомоги тимчасово переміщеним особам, яких в область прибуло понад 150 тисяч. У зв’язку з цим, значна частина закладів досі перебуває у користуванні людей, що постраждали від російської агресії. Іншим, не менш серйозним, викликом є нестача шкільних автобусів, які були направлені на схід країни для організації евакуації цивільного населення, – розповів заступник голови ОДА.

Зокрема до ОВА надходять заявки від навчальних закладів, які планують переїхати із тимчасово окупованих територій та зони бойових дій в нашу область, і для них теж потрібно створити відповідні умови.

Спільними зусиллями ці виклики будуть подолані і найголовніше – з 1 вересня буде забезпечено очне навчання дітей. Для цього має бути виконана ціла низка умов, зокрема, ретельна підготовка до осінньо-зимового періоду, перевірка території закладів на відсутність вибухових предметів, забезпечення пожежної безпеки та належне облаштування укриттів на випадок військових загроз, налагодження ефективної роботи системи сповіщення про такі загрози, відпрацювання шляхів евакуації учнів та вчителів, створення відповідних матеріальних запасів та багато інших, – наголосив Володимир Юр’єв.

Окрему увагу приділили заходам із реалізації пілотного проєкту щодо впровадження інклюзивних класів безпеки, який стартував в області за підтримки наших фахівців ГУ ДСНС.

Зараз в області вже функціонують три таких класи, де діти в ігровій формі можуть опанувати навички, які допоможуть їм уберегтися від різноманітних небезпек, що можуть підстерігати дітей у житті, в тому числі, і загроз, пов’язаних з війною. Інновація, яку реалізували саме на Хмельниччині, – врахування вимог безбар’єрності та доступності при створенні цих класів, що дозволяє проводити навчання для дітей з особливими потребами, – додав посадовець.

На завершення наради увагу освітян акцентували на особливостях впровадження нових державних стандартів освіти та вимогах до підготовки та затвердження освітніх програм і навчальних планів.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.