За певних умов, якщо людина є безробітною, вона можете отримувати соціальні виплати кожного місяця. Зробити це можна вже сьогодні за допомогою додатку «ДІЯ».
Як отримати статус безробітного?
Сьогодні за допомогою додатку «ДІЯ» можна завантажити на свій смартфон офіційні документи,наприклад, паспорт, а також права, які будуть дійсні навіть без оригіналу. Документи, завантажені у цей додаток, на державному рівні признаються дійсними.
Крім офіційних документів, у додатку можна робити різні операції: отримати довідку про те, що офіційно є безробітними і вам потрібні соціальні виплати.
Для отримання послуги необхідно пройти 9 кроків:
- вам знадобиться електронний підпис (кваліфікований електронний підпис);
- зареєструйтесь чи авторизуйтесь у кабінеті громадянина за допомогою електронного підпису;
- перевірте коректність особистих даних у профілі користувача, актуалізуйте їх за необхідності;
- заповніть заяву, відповідаючи на питання в анкеті;
- оберіть зручний для вас центр зайнятості, незалежно від зареєстрованого місця проживання чи перебування;
- введіть свій номер соціального рахунку та оберіть періодичність отримання виплат;
- якщо немає соціального рахунку, пропустіть цей етап. Але, протягом 10 робочих днів після призначення виплат відкрийте соціальний рахунок та надішліть його реквізити на електронну пошту центру зайнятості, де подали заяву;
- завантажте необхідні документи: паспорт, ідентифікаційний код, документ про останній вид зайнятості, документи про освіту та інші;
- перевірте сформовані заяви та підпишіть їх електронним підписом (кваліфікованим електронним підписом).
Після цього на електронну адресу, або на телефон прийде повідомлення про надання офіційного статусу безробітного, або ж аргументована відмова, наприклад, якщо необхідно додати якісь документи, чи доопрацювати їх.
Зверніть увагу! З 9 квітня 2021 року, у зв’язку з запровадженням «червоного» рівня епідемічної небезпеки поширення COVІD-19 на території Хмельниччини, центри зайнятості та філії Хмельницького обласного центру зайнятості надають послуги своїм клієнтам дистанційно, без особистого прийому.
Кому і скільки коштів можуть нарахувати?
Відповідно до ст. 43 Закону України «Про зайнятість населення» статус безробітного може набути:
1) особа працездатного віку до призначення пенсії (зокрема, на пільгових умовах або за вислугу років), яка через відсутність роботи не має заробітку або інших передбачених законодавством доходів, готова та здатна приступити до роботи;
2) особа молодша 16 років, яка працювала і була звільнена у зв’язку з припиненням або перепрофілюванням підприємства, скороченням чисельності штату;
3) особа з інвалідністю, яка не досягла пенсійного віку та отримує пенсію з інвалідності або соціальну допомогу.
Мінімальний розмір допомоги по безробіттю для осіб, що мають страховий стаж 6 або більше місяців, становить 1800 грн. Якщо страховий стаж протягом 12 місяців, які передують реєстрації особи як безробітної, менший за 6 місяців, а також в інших випадках, що передбачені Порядком, допомога по безробіттю призначається в мінімальному розмірі. Мінімальний розмір допомоги по безробіттю у даному випадку становить 650 грн.
Звертаємо увагу, що на період карантину та протягом 30 календарних днів після його закінчення мінімальний розмір допомоги був збільшений до 1000 грн.
Максимальна сума допомоги по безробіттю на 2021 р. не може перевищувати 4-кратного розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом:
– з 01.12.2020 — 9080 грн;
– з 01.07. 2021 — 9516 грн;
– з 01.12.2021 — 9924 грн.