
У Кабміні прийняли постанову, яка вносить корективи у вимоги до перевезення дітей в авто.
З 2019 року в Україні діє система штрафів за неналежне перевезення дітей у транспорті. За відсутність автокрісла водій міг сплатити від 510 грн (за перше правопорушення) до 850 грн (за повторне).

Цьогоріч Кабмін скоригував ряд норм та ввів роз’яснення до цієї постанови. Передусім, сформулювали чітке визначення того, чим, власне, є дитяча утримуюча система:
“Обладнання, що здатне утримувати дитину в сидячому або нахиленому положенні, яке у разі зіткнення або різкого гальмування автівки зменшує небезпеку травмування дитини шляхом обмеження рухливості її тіла.“
Відтепер, не буде прив’язки за віком. Раніше возили в автокріслах дітей виключно до 12 років, тепер необхідно садити малюка, якщо його чи її зріст менший за 145 см.
Немовлят на переднє сидіння – можна. Дозволяють перевезення дітей віком до трьох років на передньому сидінні, якщо автокрісло встановлене проти руху авто, і в автівці відімкнена аварійна автоматична подушка.
Відповідно до ваги дитини виділяють наступні види автомобільних крісел:
- Дитячі автокрісла групи 0: вагова категія до 10 кг. В таких авторкріслах перевозять дітей приблизно до півроку і виключно в горизонтальному положенні. Такі автокрісла кріпляться перпендикулярно траєкторії руху автівки (боком).
- Дитячі автокрісла групи 0+: вагова категорія до 15 кг. Мають внутішні ремені, якими пристібають дитину. Кріплять такі крісла проти руху авто.
- Дитячі автокрісла групи 0+/1: вагова категорія до 18 кг. Встановлюється (з трьох років) обличчям по ходу. Може бути оснащене, окрім ременів, захисним екраном чи столиком.
- Дитячі автокрісла групи І: Вага дитини 9-18 кг. Має регулятор положення тіла. Може бути оснащене, окрім ременів, захисним екраном чи столиком.
- Дитячі автокрісла групи ІІ- ІІІ: Вага дитини до 36 кг. Крісло кріпиться штатними ременями авто. Їх різновиди без спинки (бустери) заборонені в окремих Європейських країнах.
Цікаві факти:
У Польщі без наявності у родини автокрісла породіллю з немовлям не випишуть з пологового.
ЛІкарі не радять дітям перебувати в автокріслі довше, ніж дві години. Тому, плануючи довгу подорож, варто зупинятись, аби малеча могла прогулятись.