Четвер, 20 Червня
Shadow
Головна » Актуально » » “Як у Європі”: що зміниться для жителів Шепетівщини у правилах перевезення дітей в авто

“Як у Європі”: що зміниться для жителів Шепетівщини у правилах перевезення дітей в авто

“Як у Європі”: що зміниться для жителів Шепетівщини у правилах перевезення дітей в авто

У Кабміні прийняли постанову, яка вносить корективи у вимоги до перевезення дітей в авто.

З 2019 року в Україні діє система штрафів за неналежне перевезення дітей у транспорті. За відсутність автокрісла водій міг сплатити від 510 грн (за перше правопорушення) до 850 грн (за повторне).

Як правильно обрати автокрісло для дитини — Високий Замок

Цьогоріч Кабмін скоригував ряд норм та ввів роз’яснення до цієї постанови. Передусім, сформулювали чітке визначення того, чим, власне, є дитяча утримуюча система:

Обладнання, що здатне утримувати дитину в сидячому або нахиленому положенні, яке у разі зіткнення або різкого гальмування автівки зменшує небезпеку травмування дитини шляхом обмеження рухливості її тіла.

Відтепер, не буде прив’язки за віком. Раніше возили в автокріслах дітей виключно до 12 років, тепер необхідно садити малюка, якщо його чи її зріст менший за 145 см.

Немовлят на переднє сидіння – можна. Дозволяють перевезення дітей віком до трьох років на передньому сидінні, якщо автокрісло встановлене проти руху авто, і в автівці відімкнена аварійна автоматична подушка.

Відповідно до ваги дитини виділяють наступні види автомобільних крісел:

  • Дитячі автокрісла групи 0: вагова категія до 10 кг. В таких авторкріслах перевозять дітей приблизно до півроку і виключно в горизонтальному положенні. Такі автокрісла кріпляться перпендикулярно траєкторії руху автівки (боком).
  • Дитячі автокрісла групи 0+: вагова категорія до 15 кг. Мають внутішні ремені, якими пристібають дитину. Кріплять такі крісла проти руху авто.
  • Дитячі автокрісла групи 0+/1: вагова категорія до 18 кг. Встановлюється (з трьох років) обличчям по ходу. Може бути оснащене, окрім ременів, захисним екраном чи столиком.
  • Дитячі автокрісла групи І: Вага дитини 9-18 кг. Має регулятор положення тіла. Може бути оснащене, окрім ременів, захисним екраном чи столиком.
  • Дитячі автокрісла групи ІІ- ІІІ: Вага дитини до 36 кг. Крісло кріпиться штатними ременями авто. Їх різновиди без спинки (бустери) заборонені в окремих Європейських країнах.

Цікаві факти:

У Польщі без наявності у родини автокрісла породіллю з немовлям не випишуть з пологового.

ЛІкарі не радять дітям перебувати в автокріслі довше, ніж дві години. Тому, плануючи довгу подорож, варто зупинятись, аби малеча могла прогулятись.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.