Середа, 30 Листопада
Shadow
Головна » Актуально » » Яку пенсію отримують жителі Шепетівського району, чому жінкам нараховують менше та чи можуть краяни взагалі залишитись без виплат?

Яку пенсію отримують жителі Шепетівського району, чому жінкам нараховують менше та чи можуть краяни взагалі залишитись без виплат?

Яку пенсію отримують жителі Шепетівського району, чому жінкам нараховують менше та чи можуть краяни взагалі залишитись без виплат?

Жінки отримують пенсійні виплати в середньому на 30% менші, ніж чоловіки. Про це заявила верховна комісарка ООН з прав людини Мішель Бачелет.

Жінки живуть довше. Крім того, стереотипи і безкоштовна домашня робота протягом усього життя часто не дозволяють їм отримувати високооплачувану роботу з офіційним працевлаштуванням, – сказала Бачелет.

За статистикою ООН, 25% українців – пенсіонери. При цьому 77% літніх людей отримують щомісячний дохід, що нижче прожиткового мінімуму.

Суддям додали 22 тисячі, а військовим - 300 грн: як в Україні підвищують  пенсії — Високий Замок

Які ж пенсії отримують у регіоні?

За даними Пенсійного Фонду України, станом на 1 квітня 2021 року середня пенсія на Хмельниччині становить 3 112, 76 грн. У цілому, в Україні громадяни отримують такі види пенсійних виплат:

  • Пенсії за віком – 3 770,23 грн;
  • По інвалідності – 2 825,32 гривні;
  • У зв’язку з втратою годувальника – 3 227,83 грн;
  • За вислугою років – 3 403,48 грн;
  • Соціальні пенсії – 1 785,49 грн;
  • Довічне грошове утримання суддів – 77 387,20 грн;
  • Пенсії військовослужбовців – 5 650,26 грн.
Рожевий скарбничка гроші концепцію на синьому фоні — Чорний, крупним планом  - Stock Photo | #148393489

Як українцям нараховують пенсії?

Зараз в Україні діє пенсійна система першого рівня – солідарна, та третього рівня – добровільне недержавне пенсійне забезпечення. Недержавне пенсійне забезпечення ввели у 2004 році після ухвалення відповідного закону.

У форматі першого рівня пенсійний фонд можна порівняти зі скарбничкою, куди спочатку йдуть всі відрахування із заробітних плат, а потім йде розподіл серед пенсіонерів. При досягненні пенсійного віку вони зазвичай отримують пенсію.

В Україні планують ввести другий рівень – накопичувальну систему пенсійного забезпечення. Тобто, те, що людина заробила впродовж життя, отримуватиме на старості у вигляді пенсії. У разі смерті залишки пенсії разом з іншим майном та фінансами переходять у спадок. Якщо накопичених коштів пенсіонерові не вистачило до кінця його життя, то держава виплачує так звану “мінімальну пенсію”.

Також за темою: Пенсіонери шепетівського району отримуватимуть пенсії по-новому

Майже 70% українців переконані, що про їх пенсію має дбати держава та Уряд. Про це свідчать результати дослідження, проведеного Центром соціально-економічних досліджень CASE Україна.

Перехід на накопичувальну систему пенсійного забезпечення в Україні є важливим, адже станом на березнь-квітень 2021 року у ПФУ мають дефіцит бюджету у розмірі 7,5 мільярдів, що є понадплановим. Зараз сукупні борги Фонду становлять майже 70 мільярдів.

Це сталось із декількох причин, насамперед, через недооотримання коштів. Загалом пенсії фінансуються із бюджету, сплати ЄСВ (єдиного соціального внеску) – 22% від заробітних плат, котрі роботодавець сплачує в бюджет. За даними ПФУ в період із січня по березень у фонді недооотримали 3,3 млрд ЄСВ.

Це сталось, зокрема, і через “антиковідний закон”, що передбачав звільнення ФОПів І-ї групи від сплати ЄСВ за грудень 2020 року та січень-травень 2021 року.

У Мінфіні розказали, яка нині в Україні найвища і найнижча пенсія - Главком

Іншою причиною недостачі в бюджеті пенсійного фонду є пришвидшена індексація пенсій. При плануванні держбюджету враховувалась індексація пенсій станом на перше червня, проте, в Уряді її провели першого березня, до чого бюджет не був готовий.

– Внаслідок індексації пенсійні виплати 7,9 млн людей виросли в середньому на 308 грн, або на 11%. При цьому мінімальне підвищення пенсії має становити 100 грн навіть у випадку меншого підвищення за формулою індексації. Відповідно, щомісячний обсяг видатків ПФ зріс на 2,3 млрд грн, – говорять економісти.

У цілому, за рік цей обсяг зросте до 6,9 мільярдів. Зараз у ПФ позичають кошти, проте, як коментують експерти, – це недовговічна міра. Серед варіантів вирішення проблеми- зростання заробітних плат, що своєю чергою збільшить виплату ЄСВ та чітко прописані етапи індексацій пенсій.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт захищений reCAPTCHA і застосовуються Політика конфіденційності та Умови обслуговування Google.