Четвер, 30 Листопада
Shadow
Головна » Актуально » » Юні лісівники Пліщинської гімназії підвели підсумки роботи та намітили нові плани на майбутнє

Юні лісівники Пліщинської гімназії підвели підсумки роботи та намітили нові плани на майбутнє

Юні лісівники Пліщинської гімназії підвели підсумки роботи та намітили нові плани на майбутнє

Напередодні свята Останнього дзвоника у Пліщинській гімназії Шепетівської міської ради відбулося підсумкове навчальне заняття юних лісівників учнівського лісництва гімназії та ДП «Шепетівське лісове господарство», яке проводилося у спеціалізованому класі.

Звіт про роботу юних лісівників приймали директор ДП «Шепетівське лісове господарство» Володимир Михайлович Сасюк, лісничий Пліщинського лісництва Михайло Вікторович Савчук, інженерка лісових культур Анна Олександрівна Кирильчук. Управління освіти представляла консультантка Шепетівського центру професійного розвитку педагогічних працівників Тетяна Петрівна Сокальська, – зазначають у Шепетівському лісгоспі.

Юні лісівники Зразкового учнівського лісництва «Пліщинське», керівником якого є Микола Андрійович Зведенюк, звітували про свої здобутки у 2021-2022 навчальному році. А похвалитися, як зазначається, було чим.

– Чого лише варта їх перемога і Гран-прі у Всеукраїнському зльоті учнівських лісництв закладів загальної середньої та позашкільної освіти в 2021 році у Києві. А ще вдвічі приємніше те, що ця перемога вже друга, після здобутої ними в 2014 році у Луцьку і Гран-прі з правом приймати наступний Зліт у Хмельницькій області, – додають у лісгоспі.

В минулому навчальному році юні лісівники працювали за затвердженим робочим планом, зокрема, вчили теорію, садили дерева та кущі, доглядали за насадженнями, проводили фенологічні спостереження, брали активну участь в обласних та Всеукраїнських акціях. Восени минулого року доповнено шкільний дендропарк.

Висадили понад 60 кущів бузку звичайного та калини звичайної, а також більше 200 дерев листяних порід, створено трояндову алею. Не припинялася робота учнівського лісництва і в період воєнного стану. У зв’язку з підготовкою до Всеукраїнського зльоту, один раз на тиждень проводилися онлайн-заняття, – наголошують у лісгоспі.

Завдяки підтримці ДП «Шепетівське лісове господарство» поповнено клас учнівського лісництва спеціальною літературою, стендами, портретами вітчизняних лісівників, роздавальним і дидактичним матеріалами. Також здійснено ремонт класу учнівського лісництва, повністю замінено меблі. У дендропарку проведено формування крон деревних і кущових видів рослин.

Для закріплення вивченого матеріалу та популяризації лісівничих професій замовили ще й стенди та аншлаги на лісівничу тематику, якими буде доповнено дендропарк найближчим часом, – додають у лісовому господарстві.

Наразі продовжуються наукові дослідження з метою вивчення фізико-механічних властивостей деревини клена-явора і вільхи чорної.

Сьогодні в планах гімназистів – не лише мрії про літній відпочинок, а й наміри проводити дослідження за планами своїх науково-дослідницьких робіт та проєктів, щоб у наступному навчальному році брати участь і здобувати призові місця в обласних та Всеукраїнських профільних конкурсах, – наголошують шепетівські лісівники.

Також підсумки роботи зразкового учнівського лісництва підвів директор ДП «Шепетівське лісове господарство» Володимир Михайлович Сасюк. Він подякував учням за їх працю і непересічні досягнення, а також спільно намітили плани на майбутнє.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.