Середа, 18 Травня
Shadow
Головна » Актуально » » Юрій Дідушок про лісосіки в “Ізяславському лісгоспі”

Юрій Дідушок про лісосіки в “Ізяславському лісгоспі”

Юрій Дідушок про лісосіки в “Ізяславському лісгоспі”

Взимку лісівники, окрім підгодівлі тварин, проводять інші заходи з підтримки лісу. Серед них – лісосіки. Це відвення рубок головного користування, а також рубок формування і оздоровлення лісів. Як це відбувається у лісах, що обслуговують лісівники ДП “Ізяславський лісгосп”, розповідає начальник відділу лісового господарства  Юрій  Дідушок.

– Перед початком робіт з відведення лісосік проводяться підготовчі роботи. Передусім, аналізуються і, за необхідності, уточнюються лісовпорядні матеріали: відомість рубок головного користування, рубок формування і оздоровлення лісів, санітарних рубок та інші матеріали з обліку лісового фонду. Потім визначається обсяг робіт і площі, що підлягають першочерговому включенню до лісосічного фонду, – говорить Юрій Дідушок.


Наступним етапом є формування плану відводу лісосік відповідно до господарських секцій. Також лісівники проводять огляд ділянки та аналізують чи доцільно проводити рубку. У разі доцільності прорубють візири та встановлюють лісогосподарські стовпи.

Далі проміряють межові лінії, вимірють кути, так звані, “румби”, і проводять прив’язку до квартальних стовпів чи інших сталих орієнтирів, які є позначеними у матеріалах лісовпорядкування. Уздовж цих візирів затесують дерева, прилеглі до лісосіки з протилежного боку.

Дерева затесуються без пошкодження камбію та клеймуються на висоті 1,3 м від кореневої шийки. Зйомка меж і прив’язка лісосік виконуються за допомогою повірених інструментів та приладів.

 – Відведення лісосік здійснюється в межах таксаційного виділу, – зазначає Юрій Дідушок. –  У куті лісосіки, від якого здійснюється прив’язка, встановлюється лісогосподарський знак, розмір, форма а також надпис на якому повинні відповідати ДСТУ. Після відмежування ділянок, призначених у рубку, проводиться таксація лісосік.


Як коментують лісівники, якість проведення цих робіт впливає на збільшення обсягу реалізації цінних сортиментів лісопродукції, що в кінцевому результаті сприяє загальному поліпшенню економічного стану підприємства.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.