Середа, 18 Травня
Shadow
Головна » Актуально » » “Охматдит” запустив модернізований лінійний прискорювач для лікування онкології у дітей

“Охматдит” запустив модернізований лінійний прискорювач для лікування онкології у дітей

“Охматдит” запустив модернізований лінійний прискорювач для лікування онкології у дітей

Лінійний прискорювач “Elekta” останньої версії для лікування онкології у дітей запрацював у Національній дитячій спеціалізованій лікарні “Охматдит”. Про це із посиланням на медиків центру повідомляють у національних медіа.

На цьому прискорювачі будуть проводити радіохірургічне лікування для дітей із усієї України. Раніше такі процедури, зокрема, променевої терапії, діти могли отримати лише за кордоном.

Цей опромінювач зараз має унікальні можливості. Діти будуть отримувати лікування на найвищому рівні. Зокрема тут можливе буде проведення, так званої, процедури “total body irradiation”. Вона дозволяє зробити повне опромінення тіла дитини і позбутися метастазів. Таку процедуру не може дозволити собі жодна установа в Україні. Ця процедура буде доступна українським дітям безкоштовно і для неї не потрібно їхати за кордон, – сказав на брифінгу генеральний директор НДСЛ «Охматдит», д. мед. н., заслужений лікар України Володимир Жовнір, передає УНІАН.

Лінійний прискорювач у медзакладі запустили ще у 2018 році. За цей час надали лікування 450 дітям. Наймолодшому пацієнтові було 9 місяців. Нині “Охматдит” є єдиним лікувальним закладом, що береться за опромінення немовлят.

У 2021 році апарат оновили.

– У лінійному прискорювачі замінили голівку апарату — мультипелюстковий коліматор “Agility”, що дозволяє більш точно та швидко опромінювати злоякісні пухлини у дітей. Апарат оснастили передовими системами візуалізації, встановили сучасне програмне забезпечення, систему позиціонування, яка дозволяє відстежувати поверхню тіла в режимі реального часу та змінювати конфігурацію опромінення, – передає УНІАН.

– Апарат дасть змогу опромінювати декілька зон у дитини швидше і точно. Апарат став безпечнішим, оскільки зменшився витік розсіяного випромінювання на здорові тканини. Лінійний прискорювач дає можливість робити весь комплекс процедур для дітей із тяжкою онкологічною патологією, який нині доступний у світі, – із посиланням на завідувача Центру радіології “Охматдиту” Станіслава Рєбєнкова, передає Інтерфакс.

Як коментують в “Охматдиті”, тепер зможуть пролікувати більше дітей. Раніше на променеву терапію щороку лікарня могла прийняти, у середньому, 150 дітей. Це діти з онкогематологічними захворюваннями, які, згідно з протоколами, мають отримувати променеву терапію, з нейроонкологією, пухлинами тощо. Тепер ця цифра може сягнути близько 250.

Головне фото: Уніан

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт захищений reCAPTCHA і застосовуються Політика конфіденційності та Умови обслуговування Google.