П’ятниця, 18 Листопада
Shadow
Головна » Актуально » » За яких умов жінок братимуть на військовий облік

За яких умов жінок братимуть на військовий облік

За яких умов жінок братимуть на військовий облік

У Генштабі ЗСУ опрацювали пропозиції щодо внесення змін до Переліку спеціальностей та/ або професій, споріднених з відповідними військово-обліковими спеціальностями, після одержання яких жінки беруться на військовий облік військовозобов’язаних. Таку інформацію вони оприлюднили у своєму профілі у фейсбук.

Зазначений Перелік затверджений наказом Міністра оборони України від 11.10.2021 №313 (зі змінами, відповідно до наказу Міністра оборони України від 07.02.2022 №35, зареєстрованого Міністерством юстиції України поточного року).

Відтак, з першого жовтня, жінок, які мають спеціальності та/ або професії, визначені в додатку 1 до наказу, братимуть на військовий облік військовозобов’язаних.

У генштабі зазначають, що під час загальної мобілізації в період війни з російською федерацією на військову службу до Збройних сил України та інших військових формувань призвали близько 1% жінок від загальної кількості мобілізованих.

Більшість жінок призначено на посади медичного персоналу, підрозділів зв’язку, морально-психологічного забезпечення, діловодів, бухгалтерів та кухарів. На даний час у Збройних силах залишається потреба у жінках-фахівцях з медицини, радіотехніки та харчових технологій.

З досвіду розгортання військових частин Збройних сил України та інших військових формувань до повних штатів воєнного часу, кажуть у Генштабі, на сьогодні держава не має гострої необхідності суттєво збільшувати кількість жінок на військовому обліку.

Зважаючи на це, Головним управлінням персоналу Генерального штабу Збройних сил України опрацьовано пропозиції щодо взяття жінок на військовий облік військовозобов’язаних лише за їхньою згодою. Також пропонується розпочати проведення заходів із включення жінок до військового обліку не раніше, ніж через місяць після завершення особливого періоду в державі.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.