Четвер, 20 Січня
Shadow
Головна » Актуально » » За рік на Хмельниччині зґвалтували 13 дітей: що сталося з кривдниками

За рік на Хмельниччині зґвалтували 13 дітей: що сталося з кривдниками

За рік на Хмельниччині зґвалтували 13 дітей: що сталося з кривдниками

Про протидію домашньому насиллю говорили сьогодні, 3 вересня, на Хмельниччині. Очільник Хмельницької обласної прокуратури розповів про дії щодо запобігання проявам домашнього насилля та кару, яку можуть понести кривдники.

Тема домашнього насильства є досить латентною. Жертва часто боїться реакції кривдника, осуду суспільства, а тому ми намагаємось донести, що держава не залишається осторонь та допомагає вийти із складної життєвої ситуації. 

За статистикою прокурора, за сім місяців 2021 року понад три тисячі разів на Хмельниччині заявляли про домашнє насилля. Найчастіше воно стається щодо жінок та дітей. Часто причиною є алкоголь.

Серед видів насильства, говорить Олійник, не лише фізичне, а й психологічне та фінансове. Тобто, якщо людина, що мешкає із вами, вас не б’є, але принижує, ображає чи обмежує, вона – насильник і ви можете заявити.

– За потреби, постраждалим надається тимчасовий притулок, психологічна підтримка, соціальні послуги, юридична допомога тощо, – каже Олійник.

За статистикою прокуратури, у 2021 році на 57% зросла кількість дітей, котрі стали жертвами домашнього насилля. Щодо 13 воно було сексуальним.

Винних уже або приятгнули до відповідальності, або щодо них триває слідство:

  • вироком Ярмолинецького районного суду до 15 років позбавлення волі за ч. 6 ст. 152 КК України засуджено чоловіка, який неодноразово ґвалтував 12-річну дочку своєї співмешканки;
  • вироком Старокостянтинівського районного суду 25-річного чоловіка засуджено за ч. 3 ст. 152 Кримінального кодексу України з призначенням покарання у виді 9 років позбавлення волі за зґвалтування 17-річної знайомої;
  • вироком Кам’янець-Подільського міськрайонного суду 49-річного чоловіка засуджено за ч. 4 ст. 152 Кримінального кодексу України до 10 років позбавлення волі за зґвалтування 12-річного хлопчика. 

– Сподіваюсь, що інформація про результати судового розгляду кримінальних проваджень цієї категорії та призначене покарання попередить вчинення злочинів ймовірними ґвалтівниками, – додав Олійник. 

Популярні пости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт захищений reCAPTCHA і застосовуються Політика конфіденційності та Умови обслуговування Google.