Середа, 18 Травня
Shadow
Головна » Актуально » » Забезпечити рибу киснем: на “Святому озері” прорубували лунки

Забезпечити рибу киснем: на “Святому озері” прорубували лунки

Забезпечити рибу киснем: на “Святому озері” прорубували лунки

Взимку, коли водойми вкриваються кригою, у воді знижується рівень кисню. Це може призвести до задухи риби. Інколи це явище є масовим, розповідають у Національному Природному парку “Мале Полісся”.

Простою візуальною ознакою такого негативного явища є скупчення біля поверхні води (в прорубаних ополонках) молоді риби, водних жуків та плаваючих личинок комах. У такому разі варто негайно вживати відповідні заходи.

Аби впустити атмосферний кисень до водойм та попередити задуху, прорубують ополонки. Під час сильних морозів та формування стійкого льодового покриву роблять це регулярно, особливо на мілководді.

– Так, цього разу на території гідрологічної пам’ятки природи загальнодержавного значення “Озеро Святе” було проведено заходи щодо попередження та недопущення задухи риби. Здійснено вирубування ополонок та накриття їх очеретом, що, своєю чергою, забезпечить надходження кисню до водної товщі,- коментують у “Малому Поліссі”.

– Систематичне проведення таких заходів дає можливість для цілком задовільного зимування риби й гарантуватиме, що її втрати будуть мінімальні, – підсумовують фахівці.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.