Вівторок, 4 Жовтня
Shadow
Головна » Актуально » » Захисник Незалежності, полончанин Сергій Ярощук отримав відзнаку «Народний герой України»

Захисник Незалежності, полончанин Сергій Ярощук отримав відзнаку «Народний герой України»

Захисник Незалежності, полончанин Сергій Ярощук отримав відзнаку «Народний герой України»

34-та щорічна церемонія нагородження відзнакою «Народний герой України» відбулась у Холодному яру, на хуторі Буда, в Чигиринському районі Черкаської області.

фото: АрміяInform

У місці козацької сили, в музейно-етнографічному комплексі “Дикий хутір”, що поруч зі славнозвісним дубом Максима Залізняка, громадською відзнакою нагородили одинадцятьох героїв війни та волонтерів. Трьох – посмертно.

На зображенні може бути: пам’ятник та на відкритому повітрі
Фото: фб-профіль Ніни Гончарук

Серед удостоєних нагороди – житель Шепетівського району. Сергій Ярощук є командиром танкового взводу «Звіробій», підрозділу “Сови”, членом ГО “Полонська спілка ветеранів російсько-української війни на Сході України”, активним жителем краю, героєм війни.

На зображенні може бути: 4 людини
Фото: фб-профіль Ніни Гончарук

−  Він поважає життя кожного солдата. Під час ведення бойових дій під його керівництвом жоден боєць не загинув, – говорять про Сергія побратими.

На зображенні може бути: 3 людини та на відкритому повітрі
Фото: фб-профіль Ніни Гончарук

Окрім нагородження героїв та героїнь, представили книгу “Народні герої України. Історії справжніх” (про попередніх нагороджених). 

– Гроші на видання книги, як і срібло на ордени, збирали всім світом. Тому вона, як і нагорода, – народна. Напередодні 30-річчя Незалежності України важливо розказувати про людей, які виборюють самостійність країни, боронячи її від окупанта, захищаючи її право на власний шлях. Бачити обличчя цих людей, зазирнути в їхні очі за допомогою неперевершеного портретиста Романа Ніколаєва – важливо для кожного громадянина України. Люди, чиї свідчення про війну будуть в цій книзі, – вже історичні постаті. Берегти цю історію, не дозволяти її перекручувати – це і є головне завдання укладачів цієї книги, – зазначає упорядниця видання, журналістка Віолетта Кіртока, яка входить до оргкомітету “Народного героя”.

Довідка (джерело: Новинарня): Громадський орден “Народний Герой України” існує з червня 2015 року. За цей час недержавним орденом, створеним волонтерами, було нагороджено більше 450 осіб.
Існує два види колодок ордену: червоно-чорна – для тих, хто захищає Україну зі зброєю в руках; жовто-блакитна – для лікарів, волонтерів, громадських діячів, журналістів.
Нагорода вручається громадянам України, а також громадянам іноземних держав, за видатні заслуги в обороні незалежності України і волонтерську допомогу Збройним Силам України. Подання на Героя може зробити будь-яка людина.
Орден виробляється зі срібла, що надходить від простих громадян. Остаточні рішення про нагородження ухвалюються після публічного обговорення кандидатів на сторінці проєкту в мережі фейсбук.

Головне фото: АрміяInform

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт захищений reCAPTCHA і застосовуються Політика конфіденційності та Умови обслуговування Google.