Вівторок, 27 Вересня
Shadow
Головна » Актуально » » Запобігти пожежам: працівники “Ізяславського лісгоспу” облаштовують мінсмуги

Запобігти пожежам: працівники “Ізяславського лісгоспу” облаштовують мінсмуги

Запобігти пожежам: працівники “Ізяславського лісгоспу” облаштовують мінсмуги

Лісівники ДП “Ізяславський лісгосп” продовжують облаштування мінералізованих смуг. Це один із дієвих способів убезпечити лісові зони від пожеж.

Протипожежні мінералізовані смуги часто рятують ліс від вогню, який виникає внаслідок випадково кинутого недопалку. Тому створенню та оновленню таких захисних смуг особливу увагу приділяють у кожному лісництві нашого підприємства. Мінералізовані смуги – штучно створені протипожежні бар`єри, проведені шляхом очищення ділянки території, що межує з лісовим масивом, від горючих матеріалів, – коментують у лісгоспі.

Важливо, пояснюють лісівники, правильно облаштувати мінералізовану смугу. Для її створення на певній ширині орють трактором ґрунт. При цьому, мінеральний шар ґрунту оголюється, а дерен, трава, хвоя, листя та інші матеріали, які здатні горіти, в процесі цього присипаються землею.

– Такі мінсмуги спрацьовують у двох випадках. Перший, коли при спалаху зорана смуга перешкоджає поширенню низової пожежі на інші ділянки лісового масиву. А інший – коли собою створює опорну лінію, від якої буде проводитися зустрічний регульований підпал лісового насадження для зустрічного, з пожежою, вогню. Поширюючись, назустріч основній пожежі, смуга вогню знищує на своєму шляху всі горючі матеріали. Зустрівшись, полум`я загасає, оскільки більше немає чому горіти, – додають лісівники.

Зараз у лісгоспі доглядають вже існуючі смуги, а також поновили дороги протипожежного призначення. Разом із цим, тривають профілактичні заходи.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.