Неділя, 26 Травня
Shadow
Головна » Актуально » » Жінкам на військовому обліку обмежать виїзд за кордон

Жінкам на військовому обліку обмежать виїзд за кордон

Жінкам на військовому обліку обмежать виїзд за кордон

Жінки з медичною або фармацевтичною освітою мають стати на військовий облік з 1 жовтня 2023 року.

Вони набувають статусу військовозобов’язаних, для яких виїзд за кордон обмежений.

Про це в коментарі РБК-Україна сказав член парламентського Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки, представник президента в Раді Федір Веніславський.

Фото: Федір Веніславський (Віталій Носач, РБК-Україна)

Веніславський каже, минулоріч Рада внесла зміни до статті 1 закону про мобілізаційну підготовку та мобілізацію. Та передбачила, що на обов’язковий військовий облік мають бути поставлені жінки з медичною або фармацевтичною освітою.

Зі слів Веніславського, на виконання цього закону Кабмін видав постанову щодо порядку військового обліку. А Міністерство оборони видало наказ про військовий облік жінок. Цей наказ, передбачає, що з 1 жовтня жінки, які мають медичну або фармацевтичну освіту, мають обов’язково стати на військовий облік.

Якщо вони будуть стояти на обліку, то вони набувають статусу військовозобов’язаних. А військовозобов’язані виїжджають за кордон у тому порядку, який встановлено для військовозобов’язаних. Тобто, якщо будуть окремі якісь документи, які дають право на тимчасовий виїзд, тоді так, вони зможуть поїхати. Якщо немає, тоді вони також, як і чоловіки, будуть обмежені у праві виїзду, – зазначив Веніславський.

Усі інші жінки, додає він, котрі мають військово-облікові спеціальності, споріднені з військовою справою, з цієї ж дати можуть стати на облік добровільно.

Розширювати перелік спеціальностей у жінок, які мають обов’язково ставати на облік, на даний момент не планується, – додав він.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.