Понеділок, 28 Квітня
Shadow
Головна » Актуально » » Жити, боротися, перемагати: кроки та плани Шепетівської громади

Жити, боротися, перемагати: кроки та плани Шепетівської громади

Жити, боротися, перемагати: кроки та плани Шепетівської громади

Оборона, волонтерські рухи, інфраструктура, медицина та культура. Чим жила Шепетівська громада у 2022 році та що планують на рік прийдешній: міський голова Віталій Бузиль розповів журналістам регіону. Деталі про звіт – у матеріалі.

Цьогоріч звітую громаді через медіа, – пояснює Віталій Бузиль, – безпекова ситуація в країні не дозволяє нам зробити масовий захід. Звіт паралельно ми оприлюднюємо на офіційних ресурсах громади. Також я і депутати відкриті для індивідуальної комунікації із краянами у прийомні дні.

Свої для своїх: як громада гуртується та долає наслідки війни

Рік тому у лютому, каже Віталій Бузиль, у бюджетний та календарний рік входили із іншими планами та перспективами. 24 лютого повномасштабне вторгнення ці плани скоригувало.

Ми оперативно зібрали місцеву територіальну оборону у громаді, донині діють і потужні волонтерські рухи, – каже Бузиль. – Також підтримуємо наших воїнів ЗСУ. За десять місяців на підтримку війська із місцевого бюджету ми спрямували понад 22 млн грн. Це без урахування волонтерських зборів.

З перших днів повномасштабної війни Шепетівка приймає ВПО, що проїжджають місто транзитом (близько 15 тисяч людей), або ж лишаються тут на постійне проживання. Останніх у громаді мешкає 4 804.

Саме стільки людей станом на перше січня стали на облік в управлінні праці та соцзахисту, – каже Віталій Бузиль. – Із цієї кількості 252 особи проживають в трьох гуртожитках, два з яких ми відновили з нуля за кошти бюджету громади. 1 млн 143 тисяч гривень витратили на придбання предметів та матеріалів, оплату послуг з облаштування місць розміщення ВПО, поточний ремонт внутрішніх та зовнішніх мереж тепло-, водо-, електропостачання.

Разом до ладу все приводили і комунальники, і місцеві мешканці. Так само разом, додає Віталій Бузиль, долали і наслідки “прильотів” у громаду.

Через росіян у нашій громаді постраждали 84 будівлі. А на ліквідацію наслідків російської агресії ми витратили понад 6 млн грн з бюджету громади. Попри це, разом та злагоджено ми діємо, аби підсилити наше військо та тут на місцях створити комфортні умови для жителів громади, – розповідає міський голова.

Громада – комфортна для людей: як в умовах війни реалізують інфраструктурні та соціальні проєкти

Серед ключових проєктів, реалізованих у 2022 році, – інфраструктура. Так, минулоріч відремонтували частину дорожнього полотна у центральних мікрорайонах, реконструювали тротуари, здійснили грейдерування та підсипку вулиць у приватному секторі.

Цей проєкт у нашій громаді досі триває, на 2023 рік планується:

  • відремонтувати частину дороги у мікрорайоні ринку (біля кругового руху та до виїзду з міста);
  • завершити ремонт вулиць Українська, Чкалова (від Героїв Небесної Сотні до пр. Миру) та Островського (від 4 школи до проспекту Миру);
  • провести ремонт вулиць Дзявульського та Героїв Небесної Сотні (від АТБ до парку культури);
  • провести ремонт центральної вулиці у мікрорайоні Косецький (від школи №8 до лісгоспу).

Етап проєктно-кошторисної документації та тендерно-конкурсних процедур уже завершений, тому чекають сприятливих погодних умов для старту робіт.

Загалом за 2-3 роки планують повністю закрити питання і з дорогами у приватному секторі.

Йдеться про грейдерування та підсипку. Наразі це найбільш оптимальний варіант у ситуації, яку ми маємо, – додає Віталій Бузиль.

Серед інших векторів, які розвиватимуть цьогоріч у громаді:

  • медицина (продовження ремонту відділень багатопрофільної лікарні);
  • екологія (оптимізація роботи комунальників, організація вивозу побутових відходів);
  • благоустрій (зокрема реалізація проєктів громадського бюджету, благоустрій цвинтаря);

Ключовим для нас лишається питання підтримки наших оборонців, – підсумовує Віталій Бузиль. – Громада працює разом та злагоджено на нашу спільну Перемогу.

Популярні пости