Вівторок, 27 Вересня
Shadow
Головна » Актуально » » Віталій Бузиль: чим сьогодні живе Шепетівська громада

Віталій Бузиль: чим сьогодні живе Шепетівська громада

Віталій Бузиль: чим сьогодні живе Шепетівська громада

Шепетівська ТГ – одна із наймолодших у районі. Вона утворилась у 2020 році та об’єднує села Пліщин, Плесну, Жилинці та місто Шепетівку. Чим живе громада нині, чого вдалося досягти до війни та які плани має на майбутнє – в інтерв’ю нашому виданню розповів голова Шепетівської міської територіальної громади Віталій Бузиль.

До початку повномасштабної війни у нашій громаді ми мали амбітні плани, передусім, з розвитку та покращення інфраструктури: комунальної, містобудівної та соціальної, – розповідає міський голова. – Дечого вдалося досягти за короткий проміжок часу до 24 лютого. Інші напрямки роботи відклали до перемоги. Зараз одним із основних напрямів роботи є підсилення обороноздатності. Так, маємо великий пласт роботи в гуманітарній сфері: матеріальна, соціальна та психологічна підтримка ВПО. Також на території громади реалізуємо спортивні та соціальні заходи для дітей. Іншим вектором є підтримка ЗСУ. В цьому напрямку також завдячуємо волонтерам Шепетівської громади, небайдужим людям, з якими маємо злагоджену та системну співпрацю.

У 2021 році на соціально-економічний розвиток Шепетівської громади надійшло понад 15 млн гривень субвенції з держбюджету

Співпрацю налагодили з усіма рівнями вертикалі влади, каже очільник міста, таким чином громада залучає кошти на співфінансування проєктів.

– У 2021 році на соціально-економічний розвиток Шепетівської громади надійшло понад 15 млн гривень субвенції з держбюджету, – коментує Віталій Бузиль. – Це – найбільший розмір субвенції, що надходила до бюджету громади. Ці кошти ми змогли отримати завдяки конструктивному діалогу та якісній роботі на всіх рівнях та співпраці з народним депутатом від нашого округу Олексієм Жмеренецьким.

Серед проєктів, які реалізували або почали впроваджувати минулого року за кошти субвенції:

 • модернізація об’єктів водопостачання та водоочищення;
 • реконструкція світлофорних об’єктів;
 • придбання спортивного обладнання для потреб комплексної дитячо-юнацької спортивної школи;
 • встановлення системи відеоспостереження вулицями міста;
 • виготовлення проєктно-кошторисної документації для капітального ремонту шляхопроводу на перетині вулиць Судилківської та залізничних колій у м. Шепетівка.

Також встановили ліфт у КНП «Шепетівська багатопрофільна лікарня». Цей проєкт – один з ключових для місцевої медицини та громади.

Ліфт, який з’єднує відділення інтенсивної терапії, травматологічне та хірургічне відділення, був чи не найгострішою потребою у лікарні. На цьому неодноразово наголошували наші медики й депутати Валентина Савчук, Олег Довгань, Валерій Сивоконюк, – пояснює Віталій Бузиль. – Придбання і встановлення ліфта ми здійснили у співфінансуванні, частина коштів – з субвенції з державного бюджету, частину витрат – понад 2 мільйони гривень, коштом місцевого бюджету.

До встановлення ліфта медики транспортували пацієнтів самостійно | Джерело фото: ХМinside

Зараз ліфт уже ввели в експлуатацію, так само, як ще один важливий для лікарні об’єкт – кисневу станцію, яку придбали у співфінансуванні за кошти обласного бюджету в розмірі більш, ніж 8 млн грн. З бюджету громади для облаштування комплексу киснезабезпечення депутати одноголосно виділили майже 2, 5 мільйони гривень. З 26 липня станція введена в експлуатацію.

Проєкт реконструкції вуличного освітлення

У 2021 році ми розпочали реконструкцію вуличного освітлення у співпраці з народним депутатом. Наразі вже замінили світильники на Led на 8 вулицях. Так, вдалося оптимізувати витрати на електроенергію. Ті лампи, що зняли, ми модернізували та переробили, щоб встановити у приватному секторі, де раніше не було освітлення. Йдеться про: Індустріальну, Курортну, вулицю Тимошишина, Симона Петлюри, провулок Симона Петлюри, вулицю Шевцової та провулок Лізи Чайкіної. Провулок Парковиий освітлено завдяки сприянню та підтримці депутата міської ради Галини Веселкової, – коментує міський голова.

Загалом, проєкт передбачає встановлення та заміну 804 світильників на 12 основних вулицях міста:

 • Островського;
 • Чкалова;
 • Лісовій;
 • Генерала Шухевича;
 • Старокостянтинівське шосе;
 • проспект Миру;
 • Валі Котика;
 • Залізнична;
 • Українська;
 • Судилківська;
 • 400-річчя Шепетівки;
 • Героїв Небесної Сотні.

Результат цього проєкту ми бачимо вже, – каже Віталій Бузиль. – Станом на сьогодні нам вдалось заощадити 10% витрат на електроенергію завдяки ощадливості та ефективності ламп, хоча мережа освітлення суттєво збільшилась. Загальна вартість проєкту за кошти соціально-економічного розвитку складає 6,5 млн грн. Роботи з реконструкції тривають.

Інфраструктура в умовах воєнного стану

Наразі міська рада обмежена у видатках з бюджету громади на благоустрій, інфраструктуру, закупівлю комунальної техніки через воєнний стан. Але ми працюємо з доступним нам ресурсом – на одному з останніх засідань виконавчого комітету підтримали рішення про закупівлю 150 нових сміттєвих баків для потреб громади. Також завершили тендерні процедури і незабаром розпочнуться роботи з реконструкції тротуарів на вулицях Чкалова та Степана Бандери. А також оголосили тендер на ремонт вулиці Миколи Дзявульського з тротуаром, – зазначає Віталій Бузиль.

Через умови фінансування під час воєнного стану призупинили проєкт будівництва водогону в селах громади.

У 2021 році в селі Плесна ми встигли збудувати один водогін, другий – на фініші. Повному завершенню будівництва завадила війна, – коментує міський голова. – Шепетівське підприємство водопровідно-каналізаційного господарства готує відповідну дозвільну документацію для експлуатації водогонів. Уже після того, як ми завершимо будівництво і виготовлення документів, буде можливість під’єднати до водопостачання 120 будинковолодінь.

Щодо водогону у Пліщині, то у 2021 році виготовили проєктно-кошторисну документацію на першу чергу водогону.

Через те, що у період воєнного часу капітальні видатки не фінансуються, будівельні роботи не розпочали, – пояснює міський голова. – Щойно це стане можливим, ми плануємо будівництво першої і другої черги водогону в с. Пліщин. Водогони в Плесні вже запустили.

Опалення та проведення навчального процесу – одні з ключових питань у підготовці до осінньо-зимового періоду

Зараз громада готується до осінньо-зимового періоду. З гострих питань, що постають, – опалення та проведення навчального процесу.

Стосовно освітнього процесу в навчальних закладах громади, днями мав зустріч з директорами, де ми обговорили цю тему. В червні комісія міської ради обстежила заклади освіти громади. Наразі Міністерство освіти та науки рекомендує школам працювати в очному форматі, якщо дозволяє безпекова ситуація. З іншого боку, остаточне рішення про формат роботи шкіл прийматиме обласна військова адміністрація. Усі найпростіші укриття у навчальних закладах мають відповідати вимогам щодо безпеки учасників освітнього процесу та мають бути відповідно облаштовані. Йдеться про ремонт приміщень, наявність достатньої кількості питної води, освітлення, вентиляції та можливість використання альтернативних джерел енергопостачання, – зазначає Віталій Бузиль.

Зустріч з директорами навчальних закладів | Фото з архіву пресслужби міської ради

У Шепетівській ТГ з 12 закладів загальної середньої освіти 4 не мають укриття. Проте ми спільно з керівниками напрацьовуємо альтернативні варіанти розміщення учнів під час повітряних тривог. Якщо при школі укриття немає, комісія розглядає питання використання споруд подвійного призначення, зокрема, підвалів суміжних будівель, – каже очільник міста. – Такий же алгоритм роботи з садочками. З 13 садочків у нас 3 заклади не мають укриттів, а укриття в одному з них не пристосоване для перебування. Заклади без укриттів уклали угоди з найближчими будівлями і укриття готуються. У серпні відбудеться традиційний огляд закладів освіти на предмет готовності до навчального року і, звісно, про підсумки розкажемо громаді.

Для того, аби привести укриття до ладу та закупити необхідне, з бюджету виділили близько мільйона гривень.

Було внесено зміни до бюджету громади і однією з позицій змін було виділення близько 1 000 000 грн на ремонт та оснащення тимчасових укриттів у закладах освіти. Роботи ведуться.

Також, додає Віталій Бузиль, напрацьовують варіанти альтернативного – дистанційного, або змішаного навчання.

Під час 15 позачергового засідання виконавчого комітету затвердили “Програму модернізації системи централізованого теплопостачання Шепетівського підприємства теплових мереж на 2022-2025 роки”, яка розроблена на основі “Схеми теплопостачання Шепетівської міської територіальної громади”.

Схему нещодавно було погоджено Міністерством регіонального розвитку. В рамках програми передбачено ряд рішень та модернізацій, які допоможуть збалансувати систему теплопостачання міста. Це кроки, до яких ми йшли останні півтора року і, нарешті, маємо можливість їх реалізувати. В умовах воєнного стану прекрасно розуміємо, що зима буде непростою й у розрізі опалювального сезону, закупівлі газу і твердого палива. Готуємось до можливих викликів вже зараз. Виділили додаткове фінансування у сумі 1,5 млн грн і в рамках модернізації буде здійснено демонтаж технологічно застарілих водогрійних газових котлів та встановлення водогрійних газових котлів у котельні на вулиці Лозова 1. Заплановано консервацію котельні з енергоємним обладнанням, а також встановлення модульної газової котельні по вулиці Судилківській, 100, а також встановлення додаткових твердопаливних котлів у котельнях за адресами Шешукова, 8б та Радищева, 2б, – зазначає Віталій Бузиль.

Одна з ключових місій – підтримка ЗСУ

Сьогодні підтримка Збройних Сил України – одна з ключових задач кожної громади. Про те, як реалізують цей напрямок діяльності, Віталій Бузиль регулярно розповідає та звітує у соцмережах.

Під час засідань виконавчого комітету, в умовах воєнного стану, регулярно виділяються асигнування в рамках «Програми заходів національного спротиву Шепетівської міської територіальної громади на 2022 рік». Не про все можна говорити на загал, але ми тісно співпрацюємо з нашими захисниками і докладаємо максимум зусиль, щоб забезпечити потреби силами бюджету громади. Щобільше, як міський голова, безмежно пишаюся небайдужими містянами, підприємцями, меценатами, волонтерами та благодійниками, які не стомлюються збирати кошти й відправляти на передову все необхідне: від харчових продуктів до тепловізорів і позашляховиків. Тож, висловлюю слова щирої подяки кожному. Поки ми всі разом працюємо – Україна не здасться! – каже Віталій Бузиль.

Підводячи підсумки розмови, міський голова додав, що щиро вірить в те, що кожен з нас, тут, у тилу, робить надзвичайно важливу справу на своєму робочому місці. І, залежно від того, як ми тримаємось гурту, з розумінням ставимось до ситуації і виконуємо свою роботу – наближається наша спільна Перемога!

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.