Понеділок, 15 Квітня
Shadow
Головна » Актуально » » Жива любов: чому жителів Шепетівського району закликають не нести штучні квіти на могили родичів?

Жива любов: чому жителів Шепетівського району закликають не нести штучні квіти на могили родичів?

Жива любов: чому жителів Шепетівського району закликають не нести штучні квіти на могили родичів?

Уже за два тижні, після Великодня, розпочинається Провідна Неділя. Під час підготовки до свята жителі Шепетівського району намагаються подбати й про могили своїх близьких.

– Прибираю перед “гробками”, – говорить пані Оля із Судилківської громад. – Тут у мене на цвинтарі і батько похований, і бабця з дідом. Роботи цьогоріч небагато: прополоти біля пам’ятників, підфарбувати хрести “своїм”, “поправити” забуті могилки.

Вже декілька років жінка не несе родичам штучних вінків чи букетів. Натомість – купує живі. Аби могили рідних виглядали охайно завжди, насадила сукулентів та барвінку. Його, каже, любив її тато.

Жінка також помітила, що більшість її знайомих теж почали поступово відмовлятись від “провідного” пластику. Замість нього купують троянди, гвоздики та тюльпани.

Проте, прибираючи могили, щорічно люди викидають центнери пластику, принесеного чиїмсь родичам попередніх років.

На зображенні може бути: пам’ятник та просто неба
Це фото опублікував Ярослав Качур із Плужненської громади із закликом про майбутнє прибирання цвинтаря у с. Кунів.

На фото – вигорілі ромашки, затерті троянди та запилючені хризантеми. Такі є на кожному кладовищі району.

– За старою звичкою несуть, бо вважають дешевшим та довговічним, – каже пенсіонерка Людмила. – Колись було дуже модно купувати пластикові квіти на “проводи”. Був період, коли декоративними квітами прикрашали навіть будинки.

Традиція покладання штучних вінків та квітів прийшла до України з Польщі в 90-х роках. Останні 8 років, зокрема в Шепетівському районі, комунальники та духівники закликають людей відмовитись від такого знаку уваги.

– Значно краще взяти свічку та помолитись за упокій душі, – каже настоятель храму Віри, Надії, Любові та Софії от. Анатолій. – Якщо є бажання принести квітку, хай вона буде живою.

Потім такі квіти можна закопати. Вже за тиждень вони розкладуться та стануть добривом. Пластик розкладатиметься ж до 200 років. Шкоди завдають і токсини, що містяться у фарбі.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт захищений reCAPTCHA і застосовуються Політика конфіденційності та Умови обслуговування Google.