П’ятниця, 24 Вересня
Shadow
Головна » Актуально » » Зловив рака – отримай штраф: коли на Хмельниччині почне діяти заборона їх вилову

Зловив рака – отримай штраф: коли на Хмельниччині почне діяти заборона їх вилову

Зловив рака – отримай штраф: коли на Хмельниччині почне діяти заборона їх вилову

З 1 серпня і до 20 вересня 2021 року по всіх водоймах Хмельницької області діятиме заборона вилову раків. Її основна мета – захистити членистоногих у період другої линьки, коли вони найбільш вразливі.

Линька у дорослих особин раків відбувається один-два рази на рік, а в молодих – щоразу при рості та розвитку. Вона триває від кількох годин до однієї доби. Проте період формування та зміцнення нового панцира може продовжуватися до півтора місяця. Саме в цей час і діє заборона на вилов даних річкових мешканців. Про це зазначають у Держрибагентстві України.

За вилов раків у заборонений період законом передбачена адміністративна відповідальність. Порушник буде зобов’язаний заплатити 25,5 гривень за кожного виловленого рака. Загальний штраф складає до 680 гривень.

Також, відповідно до ступеня завданих збитків, передбачена й кримінальна відповідальність згідно з ст. 249 Криміналього кодексу України (незаконне зайняття рибним або іншим водним добувним промислом). За це порушник отримає штраф від 1700 до 6800 гривень, або обмеження волі строком до трьох років.

Популярні пости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт захищений reCAPTCHA і застосовуються Політика конфіденційності та Умови обслуговування Google.