Вівторок, 21 Травня
Shadow
Головна » Актуально » » Знеболювальне для паліативних та онкопацієнтів: у Шепетівському ЦПМСД пояснили алгоритм отримання

Знеболювальне для паліативних та онкопацієнтів: у Шепетівському ЦПМСД пояснили алгоритм отримання

Знеболювальне для паліативних та онкопацієнтів: у Шепетівському ЦПМСД пояснили алгоритм отримання

Для знеболення пацієнтів з онкологією та для полегшення больових синдромів у паліативних пацієнтів використовують наркотичні ліки. З 1 листопада 2022 року їх можна буде отримати за електронним рецептом.

– Йдеться про лікарські засоби, обіг яких є суворо обмеженим. Нині ці препарати можна придбати в аптеці виключно за рецептом на спеціальному бланку форми № 3. Для покращення доступу до цих ліків та для посилення контролю за їх відпуском з листопада додається новий інструмент – електронний рецепт, – розповідають у Шепетівській ЦПМСД.

Виписати його зможе як вузький спеціаліст, наприклад, онколог, у якого спостерігається пацієнт, так і сімейний лікар.

– Щоб отримати електронний рецепт, пацієнту необхідно бути зареєстрованим в електронній системі охорони здоров’я. Зареєструвати пацієнта в ЕСОЗ може будь-який лікар, до якого звернеться пацієнт, – додають у медзакладі.

Після огляду та діагностики лікар внесе дані про здоровʼя пацієнта в електронну систему, а також зафіксує призначені ліки у вигляді електронного рецепта. Додатково лікар або медсестра чи медбрат можуть надрукувати інформаційну довідку з інформацією про рецепт, діючу речовину препарату, дозування, тривалість лікування та рекомендації щодо прийому.

– Пацієнт або його представник зможе «погасити» електронний рецепт впродовж 10 днів. Для цього достатньо назвати фармацевту номер рецепта та код його погашення. Отримати ліки за е-рецептом можна буде в аптеці, яка підключена до електронної системи охорони здоров’я та має відповідну ліцензію, – наголошують у Шепетівському ЦПМСД.

Якщо пацієнт звернеться по рецепт до лікаря, медзаклад якого не підключений до електронної системи, лікар випише паперовий рецепт на бланку рожевого кольору з наскрізною нумерацією. Бланк обовʼязково завіряється підписом та печаткою лікаря. Паперовий рецепт діятиме паралельно з електронним до 2023 року.

– Отримати повторний е-рецепт на наркотичні ліки можна дистанційно у разі затяжного чи хронічного захворювання або, за необхідності, подовжити лікування. У такому випадку пацієнт отримає смс-повідомлення з номером електронного рецепта та кодом підтвердження. Погасити е-рецепт в аптеці можуть, зокрема, і рідні чи близькі пацієнта. Достатньо буде назвати номер та код погашення рецепта, який прийде на телефон пацієнту, – зазначають в установі.

Оплачує наркотичні знеболювальні за е-рецептом пацієнт самостійно. Проте у 2023 році Національна служба здоров’я України планує почати реімбурсацію цих препаратів. Щоб пацієнти змогли їх отримувати безоплатно або з невеликою доплатою так, як зараз отримують «Доступні ліки».

Більше інформації – за посиланням.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.