Четвер, 30 Травня
Shadow
Головна » Актуально » » 17-річна славутчанка створила екохолодильник на сонячних панелях та акумуляторах

17-річна славутчанка створила екохолодильник на сонячних панелях та акумуляторах

17-річна славутчанка створила екохолодильник на сонячних панелях та акумуляторах

Випускниця Славутського ліцею Єлизавета Герасимчук створила прототип екохолодильника. Пристрій працює від сонячних панелей та акумуляторів, повідомляє dev.ua.

– Думка про розробку холодильника прийшла навесні цього року, коли у багатьох жителів України зникло електропостачання через війну. Захотілося створити прилад, який міг би приносити користь людству. Так прийшла думка зробити холодильник, який би не шкодив навколишньому середовищу, – розповідає Єлизавета.

Процес створення, який тривав 50 робочих днів, учениця пройшла разом зі своїм науковим керівником, вчителем фізики Віктором Ковалем. Усі деталі замовляли за власні кошти розробниці і його собівартість обійшлась в 900 гривень.

За корпус використали пластикове відро, всередині – металевий короб, затягнутий у чохол з тканини. Між стінками пристрою додається вода, яка підіймається по капілярах тканини та випаровується, охолоджуючи вміст холодильника. У конструкцію вмонтовані вентилятори, за допомогою яких процес випаровування й охолодження проходить більш інтенсивно, – додає розробниця.

Холодильник має об’єм близько 10 літрів. Вага екохолодильника з акумуляторами не перевищує 6 кілограмів. Він дозволяє зберігати свіжість фруктів і овочів протягом 5–15 діб, а молока — протягом 2–3 діб, за температури навколишнього повітря 25-30 °С. У нього потрібно доливати воду орієнтовно до півлітри, якої вистачає приблизно на 5–6 днів.

На відміну від звичайного холодильника, пристрій не містить фреону, який руйнує озоновий шар. Про екологію треба думати вже зараз. Якщо ми далі будемо продовжувати використовувати шкідливі речовини, через 10–20 років нашим дітям та онукам буде набагато важче, – зазначає винахідниця.

Також Єлизавета планує встановити USB-перехідники, щоб заряджати пристрій від автомобільного прикурювача, пауербанку та інших носіїв, а також додати ремінці та ручку, щоб зробити екохолодильник більш мобільним та зручним у транспортуванні.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.