
Представляємо вам астрономічні події, які буде видно на території Шепетівського району вже ближчим часом. Журналісти порталу «Хмельниччина Північ» підібрали лише рідкісні та дуже красиві явища.
Метеоритний дощ – одне з найкрасивіших явищ природи. 6-7 травня Ця-Акваріди визвуть метеоритний потік, який надає до 60 метеорів на годину. Велика частина активності припадає на південну півкулю. У північній півкулі швидкість здатна досягати до 30 метеорів на годину.
Ці метеори – залишковий матеріал комети Галлея, за якою спостерігають з давніх часів. Потік відбувається щорічно з 19 квітня по 28 травня. У цьому році він досягає максимуму з ночі 6 травня на ранок 7-го. Проблемою стане друга місячна фаза, яка не зачепить світлом лише найяскравіші об’єкти. Краще вибрати місце без світлового забруднення і спостерігати прибуття з боку сузір’я Водолія.
11 травня місяця на небі не буде. Супутник не освітлюється сонячним світлом, тому не з’явиться в нічному небі. Фаза настане о 21:59. Саме в цей час навіть любителі-астрономи зможуть роздивитися інші небесні тіла та віддалені скупчення зірок, адже місячне сяйво не засвічуватиме їх.
24 червня – Супермісяць. Супутник виявиться на протилежному боці планети, і буде повністю освітлюватися сонячними променями. Фаза настане о 21:39. Надзвичайно красиве явище, радимо не пропустити.
12-13 серпня – метеоритний дощ Персеїди. Він є найкращим для спостереження, адже на своєму піку дає більше 60 метеорів у нічному небі. Такі яскраві спалахи буде дуже добре видно в Шепетівському районі.
Всі ці події стануться уже в найближчі дні та тижні. Але, якщо ви хочете побачити насправді грандіозні астрономічні явища, то потрібно буде «трішки» зачекати. Далі розповімо про них.
Комета Галлея
Відомо, що цю комету спостерігали ще 2000 років тому. Вона підходить до землі достатньо близько, щоб побачити її неозброєним оком. Кожні 75-76 років комету можуть спостерігати жителі Землі в різних її точках. У Шепетівському районі полюбуватися унікальним астрономічним явищем можна буде 28 липня 2061 року.
Кажуть, що комету Галлея людина може побачити лише раз в житті, проте, є щасливці, які бачили її двічі. Це прекрасне та величне явище востаннє було біля нашої планети в лютому 1986 року.
Є легенди та теорії, згідно з якими приближення комети до Землі спричиняє серйозні катаклізми та техногенні катастрофи. Наприклад, підтвердженням цієї теорії може стати аварія на Чорнобильській АЕС, яка трапилась через два місяці після того, як комета віддалилась від нашої планети.
Венера покриє Юпітер
Попри те, що на небесному горизонті Венера знаходиться набагато далі від Юпітера, у 2065 році ця планета покриє собою гіганта. Тож, ранкова зірка, як ще називають Венеру, стане на деякий час однією із найяскравіших у нічному та ранковому небі. Спостерігати за Юпітером у цей час не вдасться навіть за допомогою телескопу.
Планета Седна
Це карликова планета, яка була відкрита в 2003 році. Її назвали на честь ескімоської богині морських тварин. Також вона, на рівні з Марсом, є однією із найчервоніших об’єктів галактики.
Її орбіта надзвичайно витягнута, тому вона проходить найближче до сонця раз в 11 тисяч років. Землянам, які сьогодні живуть на планеті, пощастило, що вони зможуть побачити цей червоний ліхтарик, який приближається до Землі лише раз на 11 тисяч років. Побачити її можна буде у 2076 році.
Найтриваліше Місячне та Сонячне затемнення
Подія, яку ми з вами швидше за все не побачимо, але її зможуть спостерігати наші онуки та правнуки. 9 червня 2123 року трапиться довготривале місячне затемнення. Земля закриє собою Сонце перед Місяцем, тому його не буде видно протягом 106 хвилин.
Що ж стосується Сонячних затемнень, то найбільш довготривале трапиться 25 червня 2150 року. Воно буде тривати приблизно сім хвилин і на цей час Земля покриється темрявою. Востаннє подібна подія траплялась у далекому 1973 році.
Раніше ми розповідали про містичні місця Шепетівського району, проклятий скарб та привидів.