Понеділок, 24 Січня
Shadow
Головна » Актуально » » Як скоро на півночі Хмельниччини їздитимуть поїзди з інклюзивністю

Як скоро на півночі Хмельниччини їздитимуть поїзди з інклюзивністю

Як скоро на півночі Хмельниччини їздитимуть поїзди з інклюзивністю

Хоча нарікання на якість послуг залізниці мають місце на сторінках жителів півночі Хмельниччини в соцмережах, проте, тут планують запустити ряд нововведень для наближення до європейських стандартів.

Зокрема, Укрзалізниця провела модернізацію прототипа приміського поїзда щодо інклюзивності. Це поїзд, пристосований для подорожей людей з інвалідністю. Про це повідомила прес-служба акціонерного товариства.
 

Всі люди повинні мати рівні можливості під час подорожі залізницею, у тому числі, в приміському сполученні. Цей поїзд стане прикладом для подальших робіт з модернізації приміського рухомого складу, — зазначив Іван Юрик, голова правління АТ «Укрзалізниця».

За його словами, всі роботи проводилися за погодженням з Валерієм Сушкевичем, лідером Всеукраїнського громадського об’єднання «Національна асамблея людей з інвалідністю України». Адже новий електропоїзд має вагони, обладнані місцями для людей на інвалідних візках, пандусами, кнопками виклику поїзної бригади, а всі вказівники нанесені шрифтом Брайля. Також у поїзді змінено ряд систем та деталей інтер’єру. В тому числі, встановлено кріплення для велосипедів.

На модернізацію поїзда Укрзалізниця витратила більше 70 млн грн, зокрема, на інклюзивні деталі — понад 2 млн грн. Усі роботи виконувалися на Київському електровагоноремонтному заводі.

До кінця 2021 року буде капітально ремонтовано ще 6 поїздів. Кошти на це (близько 300 млн грн) закладено в фінансовому плані компанії, — запевнив Іван Юрик.

Облаштованих за європейськими стандартами поїздів з нетерпінням чекають на півночі Хмельниччини. Адже чим далі в глибинку країни, тим більше обмежень у пересуванні для людей з особливими потребами.

Це просто вкрай важлива ініціатива, особливо для дітей та людей на візочках. Ми мріємо, щоб і на Шепетівщині запустили хоча б один такий поїзд. Це дозволить побачити ширший світ нашим членам організації, відвідати нові міста, друзів та рідних, – коментує Людмила Наумець, керівниця громадської організації «Сонячні діти».

Отож, уже в кінці року, сподіваємось, один з модернізованих електропоїздів, дружніх до людей з інвалідністю, курсуватиме між залізничними станціями нашого краю.

Популярні пости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт захищений reCAPTCHA і застосовуються Політика конфіденційності та Умови обслуговування Google.