Субота, 10 Червня
Shadow
Головна » Актуально » » Благодатний вогонь прибув до України. Чи привезуть його до Шепетівського району?

Благодатний вогонь прибув до України. Чи привезуть його до Шепетівського району?

Благодатний вогонь прибув до України. Чи привезуть його до Шепетівського району?

Сходження Благодатного Вогню у Храмі Гробу Господнього в Єрусалимі для християн означає Святе Господнє Воскресіння.

Мф 28:2-6: «І ось стався великий землетрус, бо ангел Господній, який зійшов з неба, приступивши, відвалив камінь від дверей гробу і сів на ньому. Вигляд його був, як блискавка, і одежа його біла, як сніг. Зі страху перед ним ті, що стерегли, затремтіли і стали як мертві; Ангел же, звернувшись до жінок, сказав: не бійтеся, бо знаю, що ви шукаєте Ісуса розіп’ятого. Його нема тут — Він воскрес, як сказав. Підійдіть, погляньте на місце, де лежав Господь.

Значення і символіка цієї церемонії полягає у явленні святого, благословенного світла, а не в самому вогні, який є лише носієм світла. Так само, як свята вода, яку благословляємо на Богоявлення, є природною водою, а не чудесно з‘явленою. Однак, через сходження благодаті Святого Духа, ця вода набуває духовних властивостей і через неї вірним подається очищення, освячення і благословення, – написав у своєму фб Євстратій Зоря.

Як прокоментував Митрополит Епіфаній, вогонь із Єрусалиму цього року, як і минулоріч, привезли до України черговим рейсом. Привезли його до Києва за сприяння авіакомпанії МАУ та посольства України в Ізраїлі.

Звичай привозити Святе Світло в ніч Великодня – зовсім новий. Він виник лише завдяки встановленню авіаперельотів. У давнину такого звичаю не існувало, хоча відомо, що в часи Середньовіччя деякі паломники за багато місяців після Пасхи привозили в наші краї Святе Світло. Тому немає жодної справді вагомої потреби витрачати шалені кошти на чартерні рейси, особливо в час пандемії, щоб на кілька годин раніше привезти Святе Світло, – коментує Євстратій Зоря.

Отримали вогонь у неділю, проте через пандемію COVID-19 його не поширюватимуть серед вірян.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт захищений reCAPTCHA і застосовуються Політика конфіденційності та Умови обслуговування Google.