Понеділок, 6 Грудня
Shadow
Головна » Актуально » » Анатолій Катеренчук. 100 днів на посаді: моє завдання полягає в модерації роботи Шепетівського району та підтримці кожної громади

Анатолій Катеренчук. 100 днів на посаді: моє завдання полягає в модерації роботи Шепетівського району та підтримці кожної громади

Анатолій Катеренчук. 100 днів на посаді: моє завдання полягає в модерації роботи Шепетівського району та підтримці кожної громади

Шепетівський район –  це історія про взаємопідсилення та спільну роботу, – говорить голова Шепетівської РДА Анатолій Катеренчук, – Це про рух вперед. Однозначно. І про спільний розвиток.

100 днів тому він був представником бізнесу, з його тонкощами та механізмами, а ще волонтером та громадським діячем. Ідея конвертувати свій досвід та енергію в успіх та розвиток країни з’явилась ще в 2014 році. Тоді Анатолій Катеренчук вперше спробував реалізувати себе у політичному контексті. Проте, на той час повною мірою проявити себе не вдалось.

Новостворений Шепетівський район Анатолій Катеренчук очолив 6 квітня.

Першими кроками була організація та реорганізація, – розповідає Анатолій Катеренчук. – З п‘яти автономних РДА (Шепетівської, Славутської, Полонської, Ізяславської, Білогірської) потрібно було створити єдиний адміністративний механізм, котрий має злагоджено рухатись у векторі розвитку. Важливим було налагодити якісну співпрацю з усіма головами ТГ, депутатами всіх рівнів, керівниками установ, підприємств та організацій, фермерами. Спільно ми визначили та напрацювали ключові орієнтири для розвитку Шепетівського району.

Серед перших найбільш гострих викликів, розповідає Катеренчук, які вимагали негайного вирішення, стала виплата заборгованостей по заробітній платі вивільненим працівникам Ізяславської та Білогірської РДА. Попри адміністративні та судові тяжби це таки вдалося зробити.

Зараз процес виплати заборгованостей запущено, більша частина нарахованої заборгованості заробітної плати вже виплачена людям, – запевняє голова Шепетіської РДА.

Паралельно виникла проблема з невиплатою медикам Славутської міської лікарні ім. Ф. М. Михайлова коштів за «ковідним» пакетом.

Тоді за моєї та ініціативи голови Хмельницької ОДА Сергія Гамалія організували зустріч медиків із  т. в. о. голови Націонільної служби здоров’я України Андрієм Віленським, – переповідає Катеренчук. – Спільно, знаючи позицію НСЗУ щодо ситуації, ми обговорили та згодом врегулювали дане питання.

Щоб тримати руку на пульсі життя краю, Анатолій Катеренчук системно здійснює робочі візити в кожну громаду та на ключові підприємства регіону.

Таким чином, спільно окреслюємо ключові питання та напрацьовуємо алгоритми їх вирішення, –  зауважує очільник району.

Під час поїздок та в щоденній роботі пріоритетом номер один є медицина, а особливо, говорить, спільна робота з убезпечення краю під час пандемії. Навесні, у розпал кризи, в співпраці з місцевими фермерами, підприємцями та підприємствами організували проживання та харчування працівників мобільного шпиталю, котрий розмістили в Славуті.

Агроформування краю надали благодійну допомогу. Це матеріальна допомога та продукти харчування, що дало змогу організувати безперебійну роботу мобільного шпиталю.

Також забезпечували медзаклади деззасобами та необхідними матеріалами. Зона особливої уваги – забезпечення лікарень киснем. Для якісного лікуваня пацієнтів у квітні 2021 року в Нетішинській ТГ ввели в експлуатацію киснево-генеруючу станцію. Вона має достатню потужність для заправки 60 балонів на добу. Кошти на неї виділили з обласного фонду боротьби з COVID-19, місцевого бюджету та підприємства.

Восени планується встановити кисневу станцію у НКП «Ізяславська міська багатопрофільна лікарня», – коментує Анатолій Катеренчук. – Епідситуація восени може погіршитися, тож ми будемо продовжувати розширювати кисневу мережу в опорних лікарнях Шепетівського району. Це дасть змогу не бути залежними від якогось одного постачальника кисню.

Разом із тим, у рамках Президенстської програми «Велике будівництво» реконструюють приймальні відділення у Шепетівській та Славутській лікарнях. Це дозволить надавати послуги невідкладної допомоги за високими стандартами для населення.

Для продовження боротьби з COVID-19 у краї триває вакцинальна кампанія. Разом із роботою мобільних та стаціонарних лікарняних бригад цієї суботи у Шепетівці відкрили пункт загальної вакцинації. Лише за два дня його роботи працівники зробили 340 щеплень. Загалом на півночі Хмельниччини провели 16 тисяч щеплень. І це лише початок загальної вакцинації.

На своєму прикладі закликаю всіх вакцинуватись, бо це шлях повернення до нормального життя! Вакцинація, поки що, – єдиний спосіб уникнути наступної хвилі COVID-19, вберегтися від хвороби та зупинити пандемію. Способів отримати вакцину зараз стає все більше і більше. Переконаний, що імунізацію потрібно пропагувати, тому сам вакцинувався, – каже Катеренчук.

Шепетівщина може стати туристичною перлиною та агропромисловим серцем Хмельниччини

У прагненні, аби Шепетівський район був не лише здоровим, а й економічно успішним, у співпраці з громадами керівництво РДА окреслює базові напрями зростання краю. Перед усім, це сприяння розвитку агропромислового сектору. На державному та обласному рівнях надаємо дотації місцевим фермерам.  Окрім шести наявних програм щодо підтримки агросектору, цьогоріч функціонуватиме три нових за напрямами: розведення овець та кіз, приріст корів, бджолярство.

Крім того, відповідно до обласної програми розвитку аграрного сектору діє системне фінансування галузі. Цьогоріч кошти спрямовують на часткову компенсацію вартості обладнання, придбаної с/г техніки, в тому числі і для приватного сектору (доїльні та холодильні установки, тощо).

Кожен, хто працює в агрокластері, має активніше включатись в участь у програмах підтримки галузі та використовувати всі можливості. Ми, зі свого боку, готові максимально цьому сприяти, – додає Анатолій Катеренчук. – Іншим аспектом є туристичний. Так, цьогріч наш район включили до міжнародного туристичного маршруту «Євровело-4». Меморандум про співпрацю я, як керівник району, та голови Полонської, Шепетівської, Славутської, Нетішинської громад (через які пролягає маршрут) підписали нещодавно. Цього літа ми вже прийняли перших туристів із Франції.

З іншого боку, наголошує Анатолій Катеренчук, надважливими векторами є соціальний та розвиток освіти.

Ми забезпечуємо надання держдопомоги  для 10 967  її одержувачів. Загалом, сума цієї допомоги сягає 151 мільйонів гривень. Ще близько 159 мільйонів гривень спрямували на відшкодування пільг та субсидій 34 068 сім’ям краю, – повідомляє посадовець. – Крім того, забезпечили підключення усіх 18 тергромад регіону до електронної системи «Соціальна громада».

Непросто управляти процесами через зміну функцій багатьох підрозділів держапарату, інші зовнішні та внутрішні виклики, проте, дорогу осилить той, хто йде. Анатолій Катеренчук переконаний: він спільно з командою рухатиметься лише уперед.

Зараз ми працюємо над вирішенням гострого питання – добудування школи у Новолабуні. Вона готова на 65%,  на завершення будівництва необхідно 25 мільйонів гривень, – каже Катеренчук. – Також моніторимо готовність інших закладів до нового навчального року: підготовка систем опалення, зміцнення матеріальної бази шкільних їдалень та закладів загалом, обстеження технічного стану будівель.

Також є ще ряд вирішених питань: перевезення, проблеми екології, тощо. Крім того, говорить Анатолій Катеренчук, завдання до вирішення – несанкціонований видобуток надр, підтримка медицини, модернізація освіти тощо.

Так, під час однієї з моїх поїздок населеними пунктами Судилківської територіальної громади, від місцевих жителів я дізнався, що тривалий час біля села Купино невідомі незаконно видобувають пісок, – додає Катеренчук.

Щоб переконатися у достовірності наданої інформації, голова адміністрації особисто виїхав на вказане місце.

Під час огляду території навколо населеного пункту встановили факт видобутку піску. На вказаній ділянці виявлений навантажувач.

Слідчим Шепетівського РУП внесені відомості до єдиного реєстру досудових розслідувань та проводиться розслідування за ознаками злочину, відповідальність за яке передбачено ч. 2 ст. 240 Кримінального кодексу України.

Очільник новоствореного району налаштований на системну роботу, тому з перших днів вибудовує дієву співпрацю не лише всередині району, але й на вищих щаблях. Забезпечено постійний діалог та взаємодію з обласними держадміністрацією та радою, депутатським корпусом Верховної Ради України від Хмельниччини, Кабміном та Офісом президента. У всі інстанції прокладено стежини, аби успішно вирішувати проблеми нашого району.

Я впевнений, що спільними зусиллями ми вирішимо всі проблемні питання, що дасть змогу реально поліпшити умови життя людей. Саме цього чекають від нас мешканці Шепетівщини і саме за цим буду оцінювати нашу роботу, – запевняє Анатолій Катеренчук.

Очільник закликає кожного ініціативного жителя чи жительку краю, керівників організацій, установ, підприємств, депутатський корпус до співпраці та конструктивних рішень, бо саме завдяки тісній співпраці можна досягти розвитку території та покращення життя мешканців Шепетівщини.

Двері до мого кабінету завжди відкриті, я завжди готовий вислухати та опрацювати чи то проблемні питання, чи будь-які пропозиції щодо покращення життєдіяльності Шепетівського  району, – підсумовує він.

Популярні пости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт захищений reCAPTCHA і застосовуються Політика конфіденційності та Умови обслуговування Google.