Понеділок, 22 Квітня
Shadow
Головна » Актуально » » “Брудні ядерні бомби”: реакція президента України

“Брудні ядерні бомби”: реакція президента України

“Брудні ядерні бомби”: реакція президента України

Президент України Володимир Зеленський під час вечірнього звернення 23 жовтня розповів про телефонні дзвінки голови Міноборони рф Шойгу міністрам оборони країн НАТО та назвав це “телефонною каруселлю”.

Зеленський заявив, що всі у світі розуміють, хто насправді є джерелом усього брудного у війні. А також закликав світову спільноту жорстко відреагувати на ймовірно чергову ескалацію з боку рф, зокрема, введенням санкцій та посиленням підтримки України.

– Якщо хтось і може застосувати ядерну зброю в нашій частині Європи, то це лише один субʼєкт і цей субʼєкт якраз і наказав товаришу Шойгу кудись там телефонувати. Якщо Росія телефонує і розповідає, що нібито Україна щось готує, то це означає одне: Росія вже все це і підготувала, — наголосив Зеленський.

Також президент зазначив, що чим міцніше нас підтримують, тим швидше закінчиться ця війна і будь-які можливі російські погрози. Коли держава-терорист піднімає ставки, вона повинна відчути, що це не спрацює.

На заяви росії відреагував також голова МЗС України Дмитро Кулеба та зазначив, що звинувачення у бік України є брехнею “настільки ж абсурдною, настільки і небезпечною”.

По-перше, Україна є відданим членом ДНЯЗ (Договір про нерозповсюдження ядерної зброї — ред.): у нас немає «брудних бомб» і ми не плануємо їх купувати. По-друге, росіяни часто звинувачують інших у тому, що вони планують самі, — написав Кулеба у Twitter.

Відзначимо, що російське видання “риа новости” вчора, 23 жовтня, написало, що Київ готує на території України «провокацію, пов’язану з підривом “брудної бомби” або малопотужного ядерного боєприпасу» нібито для того, аби звинуватити росію у застосуванні зброї масового ураження та «підірвати довіру до москви».

На тлі цих повідомлень міністр оборони рф Шойгу спілкувався в телефонному режимі з главами оборонних відомств Великої Британії, Франції, Туреччини та Сполучених Штатів. У розмовах з міністрами країн НАТО Шойгу також звинуватив Україну у підготовці провокацій з використанням «брудної бомби».

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.