П’ятниця, 21 Червня
Shadow
Головна » Актуально » » Буде 36,6: в Україні закріпили новий курс долара

Буде 36,6: в Україні закріпили новий курс долара

Буде 36,6: в Україні закріпили новий курс долара

У Національному банку України (НБУ) зафіксували офіційний курс гривні до долара. Про це вчора, 21 липня, повідомили на сайті відомства. Також в НБУ поінформували про низку вжитих додаткових заходів для збалансування валютного ринку та підтримання стійкості економіки в умовах війни.

Національний банк України з 9:00 21 липня 2022 року скорегував офіційний курс гривні до долара США на 25% до 36,5686 грн/ дол. США з огляду на зміну фундаментальних характеристик економіки України під час війни та зміцнення долара США до інших валют. Такий крок дасть змогу збільшити конкурентоспроможність українських виробників, зблизити курсові умови для різних груп бізнесу та населення та підтримати стійкість економіки в умовах війни.

Як коментують у НБУ, офіційний курс гривні до долара США й надалі є фіксованим. 

За умов високої невизначеності, зумовленої війною, фіксований офіційний курс до долара США є основним якорем стабілізації очікувань та ключовим засобом виконання пріоритетних цілей НБУ. Вони полягають у забезпеченні цінової та фінансової стабільності, що є важливою передумовою відновлення економіки.

У НБУ пояснюють, те, що на початку війни курс гривні зафіксували на рівні 29,25 грн за 1 дол. США допомогло забезпечити стабільну роботу фінансової системи.

Механізм фіксації курсу є стабілізатором економіки в поточних умовах. Війна триває вже майже п’ять місяців, за які відбулися суттєві зміни в нашій та світовій економіці.

Офіційний курс гривні на рівні 24 лютого у таких умовах вже не відповідає реаліям та поступово втрачає роль якоря для очікувань.

Враховуючи це, Національний банк здійснює разову корекцію офіційного курсу гривні до долара США та фіксує його на рівні 36,5686 грн/ дол. США. Новий рівень курсу стане якорем для економіки та додасть їй стійкості в умовах невизначеності. Продовження політики фіксованого курсу дасть змогу Національному банку зберегти контроль за динамікою інфляції, а також підтримувати безперебійну роботу фінансової системи. Це ключова передумова стабільного функціонування економіки, що є життєво необхідним в умовах війни, – наголосив Голова НБУ Кирило Шевченко. 

Корекція обмінного курсу, за оцінками НБУ, дасть змогу збільшити приплив і відповідно продаж валютної виручки експортерами,а також мінімізувати спекулятивну складову поведінки учасників ринку та дасть змогу стабілізувати курсові очікування.

Корекція офіційного курсу гривні матиме лише обмежений вплив на прискорення темпів зростання цін, зумовлене останні місяці насамперед наслідками війни для пропозиції товарів і послуг та вартості логістики, а також динамікою цін на світових товарних ринках. Натомість фіксація офіційного курсу на новому стійкішому рівні дасть змогу НБУ зберегти контроль над ціновою динамікою в Україні. Умови встановлення курсу продажу та купівлі валюти в готівковому і безготівковому сегментах ринку залишаються незмінними.

Для того, аби збалансувати попит та пропозицію валютного ринку у НБУ вживають додаткові заходи:

  1. З 21 липня банки можуть продавати безготівкову валюту громадянам із подальшим розміщенням на депозит на строк від трьох календарних місяців без права дострокового розірвання у межах щомісячного ліміту 50 тис. грн (в еквіваленті). Це створить альтернативу вкладенню коштів у готівкову валюту, що зменшить попит на неї та тиск на обмінний курс у готівковому сегменті валютного ринку.
  2. Національний банк вживає окремих заходів для мінімізації витрачання міжнародних резервів на непріоритетні у воєнний час напрями.

Так, з 21 липня:

  • громадяни, як і раніше, матимуть змогу знімати з гривневих платіжних карток за кордоном 50 тис. грн (в еквіваленті) на місяць. Водночас ліміт на зняття готівкової валюти з гривневих платіжних карток за кордоном змінено зі щомісячного на щотижневий: 12,5 тис. грн (в еквіваленті) на сім календарних днів;
  • зменшено щомісячний ліміт на P2P перекази громадян за кордон із гривневих платіжних карток українських банків зі 100 тис. грн (в еквіваленті) до 30 тис. грн (в еквіваленті);
  • установлено щомісячний ліміт на розрахунки за кордоном із використанням гривневих платіжних карток у розмірі 100 тис. грн (в еквіваленті) з усіх рахунків клієнта в банку, відкритих у національній валюті. Це обмеження не відчує переважна більшість громадян, які перебувають за кордоном;
  • Правління НБУ може запровадити окремий порядок проведення операцій купівлі валюти банками на власні потреби.

Також з 25 липня 2022 року скасовано дозвіл для комерційних банків купувати готівкову гривню в іноземної фінансової установи за безготівкову іноземну валюту

3. алгоритм розрахунку лімітів відкритої валютної позиції банками в частині неврахування збільшення резервів за валютними активами банків. Такий крок попередить можливість штучного завищення резервів банками за валютними активами для збільшення обсягів придбання іноземної валюти. Нова норма набере чинності з 1 серпня 2022 року.

Національний банк продовжує “стояти на вартіˮ курсової стабільності та вживає необхідних заходів для збалансування кон’юнктури валютного ринку. Всі запроваджені з початку війни обмеження є тимчасовими заходами. Водночас зараз вони дають змогу економіці вистояти у війні та сприятимуть швидшому її відновленню після нашої перемоги, – зазначив Голова НБУ Кирило Шевченко.

Детальніше про зміни у постанові Правління Національного банку України від 21 липня 2022 року № 154 “Про внесення змін до постанови Правління Національного банку України від 24 лютого 2022 року № 18”, що набирає чинності з 21 липня 2022 року.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.