П’ятниця, 8 Грудня
Shadow
Головна » Актуально » » Чому в Україні дорожчає сіль та чи загрожує нам дефіцит

Чому в Україні дорожчає сіль та чи загрожує нам дефіцит

Чому в Україні дорожчає сіль та чи загрожує нам дефіцит

Мережеві супермаркети почали заявляти про обмеження на продаж окремих продуктів, попит на які різко зріс. Зокрема йдеться про сіль, яку з полиць магазинів “змітають”, не зважаючи на колосальний ріст ціни. Сольовий ажіотаж в Україні: чому виник та чи загрожує нам життя без солі. Все це пояснюють у Центрі протидії дезінформації при РНБО.

Чим замінити сіль | harchi.info

Сіль – нове золото

Не більше 6 грамів солі на добу може споживати доросла людина. Купівельний “бум” солі, цукру та оцту припадає на сезон закруток. Проте зараз сіль українці, в тому числі, на півночі Хмельниччини, скуповують масово. Їх не лякає і ціна на цей продукт, що нині значно зросла.

Зараз у роздріб сіль вже майже не купують. Натомість – оптом. При мені на базарі людина купила 50 кілограмів солі, цього могло вистачити на декілька родин. При цьому ж і ціна – відповідна, – розповідає читачка нашого видання Ольга.

Через надмірний попит українців вітчизняні супермаркети вже ввели обмеження, зокрема, і на її купівлю. Серед тих, що діють у Шепетівському районі, про це заявили торгові мережі “Наш край” та “АТБ”.

Ми змушені були ухвалити таке рішення. Воно тимчасове, поки ситуація із продовольчим ажіотажем та закупівлями не нормалізується. Тому що деякі покупці закуповуються сильно на користь. Крім того, є й такі, які купують товар у нас, а потім перепродують утридорога, користуючись панікою. Щойно ситуація нормалізується, обмеження буде знято, — розповів журналістам видання “Наше місто” директор Всеукраїнського благодійного фонду «АТБ» Сергій Демченко.

Дефіцит солі - чим замінити | Українська правда _Життя

Чому виних ажіотаж

Ажіотаж довкола солі виник після оприлюденення інформації, що держпідприємство “Артемсіль”, що в місті Соледар на Донеччині, через обстріли рашистів зупинило виробництво солі.

– Але у великих мережевих супермаркетах залишається запас солі в декілька тисяч тонн, – пояснюють у ЦПД. – Через великий попит та «можливість заробити» в роздрібних магазинах та на ринках штучно завищують ціну на сіль. Але саме масоване придбання солі у великій кількості й призводить до дефіциту та подальшого підвищення цін!

Також, як розповідають у ЦПД, існує міф про те, що всю сіль викупили крупні виробники. Насправді це – фейк.

Виробники ковбас та копченостей використовують імпортну спеціально підготовлену сіль. Великі виробники, окрім власних запасів солі на складах, уклали додаткові угоди про постачання солі з-за кордону.

Сіль у Полтавській області - які ціни й коли буде — tsn.ua

Лишимось без солі?

У медіа та відомих блогерів та кулінарів почали з’являтись лайф-хаки про те, як обійтись без солі або ж чим її замінити. Та чи загрожує нам життя без солі? Окрім тієї, що є в українських запасах та на складах, будуть ще джерела надходження солі. Відтак, Дрогобицька солеварня нині подвоїла свої потужності. Також до України привезуть ще 200 тонн солі з-за кордону. Про це домовилась мережа “Сільпо”.

Нам, як і всім українцям, болить через те, що підприємство “Артемсіль зараз призупинило роботу через бойові дії у Донецькій області. Поки на нашій землі йдуть бої з російськими окупантами, ми домовилися про поставки солі з виробниками в Україні та за кордоном. У квітні ми почали співпрацювати з одним з найстаріших підприємств у Європі — Дрогобицькою солеварнею у Львівській області. У травні ми знайшли нових постачальників у Польщі, Румунії та Туреччині, — про це НВ Бізнес повідомили у Fozzy Group, до якої входить мережа “Сільпо”.

Наразі жителів краю закликають обмежити оптову закупівлю солі.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.