П’ятниця, 24 Березня
Shadow
Головна » Актуально » » Чи буде нам що їсти: в Мінагрополітики розповіли про ситуацію із Національною продовольчою безпекою (відео)

Чи буде нам що їсти: в Мінагрополітики розповіли про ситуацію із Національною продовольчою безпекою (відео)

Чи буде нам що їсти: в Мінагрополітики розповіли про ситуацію із Національною продовольчою безпекою (відео)

Військові рф крадуть сотні тисяч тонн збіжжя на захоплених територіях. Така інформація упродовж останніх днів стає відомою все частіше. Чи вплинуть ці крадіжки на продовольчу безпеку нашої країни, розповів перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький.

Тарас Висоцький — Latifundist.com
Тарас Висоцький. Фото: Латіфундіст

Зі слів Висоцького, ситуацію, що склалась на територіях Запорізької, Донецької, Луганської, Херсонської областей, можна прирівняти до геноциду мешканців цих території, оскільки із регіонів вивозять той залишок сільсько-господарської продукції, що потрібен для поточного харчування українців. Але в національних масштабах ця ситуація не є загрозливою.

– У нас сьогодні є на залишках загалом близько 25 млн тонн зернових та олійних культур. Якщо ми говоримо про тимчасово окуповані території, то там на момент окупації залишалося приблизно 1 млн 300 тис. тонн зернових. З точки зору забезпечення продовольства всіх 40 млн українців, ми маємо достатньо резервів на контрольованій території, – прокоментував Тарас Висоцький.

Національна продовольча безпека – під повним контролем Уряду

Орієнтуючись на масштаби посівної кампанії, Висоцький пояснив: якщо порівняти площі, що зараз тимчасово недоступні на цих територіях, виходить приблизно мінус 30 % від загальної кількості українських полів. При цьому, для того, аби забезпечити продовольством усіх 40 млн українців, необхідні посівні площі становлять близько 35 %.

– Тобто, в нас є доступно на контрольованій території мінімум 70 % площ. І тільки половина з них потрібна для забезпечення продовольством усіх 40 млн українців, – запевнив перший заступник Міністра.

Що стосується забезпечення блоку весняно-польових робіт, то оскільки аграрії до кожного етапу готуються заздалегідь, напередодні весняної кампанії, ще до війни, вони були забезпечені добривами на 85%.

– Але незабаром будуть літні польові роботи для підживлення ґрунтів та осінні. Там ситуація складніша, але поки що контрольована. Зараз саме працюємо над тим, щоб добрив було достатньо на наступні польові роботи, – підкреслив він.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.