П’ятниця, 29 Березня
Shadow
Головна » Актуально » » Чи розуміє Бог українську або якою мовою молитися у церквах Шепетівщини

Чи розуміє Бог українську або якою мовою молитися у церквах Шепетівщини

Чи розуміє Бог українську або якою мовою молитися у церквах Шепетівщини

Одним із гострих питань, що постають у соцмережах, зокрема, і нашого регіону, є мова богослужінь. Українська, старослов’янська (російська?): чому мова має значення та що про це говорить Святе письмо.

Цим матеріалом ми розпочинаємо серію текстів, де спробуємо деконструювати міфи, що пов’язані із релігією, і те, як церква реагує на гострі суспільні питання. Сьогодні про питання мови і чи питання це взагалі у сучасних реаліях ми говоримо з отцем Михайлом (Гетьманом), священником Православної Церкви України.

Мова проведення Богослужінь – мова якою говорить той чи інший народ, каже священник. Він пояснює, як нація, ідентифікуємо себе саме через наші традиції, культуру та мову. І Церква, як архаїчна структура, є полілінгвістичною, тобто, у кожній мовній групі богослужіння проводять рідною мовою, адже так, каже отець Михайло, мовить Святе письмо.

– Споглядаючи на події, які розгорталися у Новому Завіті, ми спостерігаємо, що Спаситель для євреїв у синагозі проповідував їхньою рідною мовою, використовуючи писання. У книзі Діянь Апостола Павла читаємо, що Дух Святий, сходячи на апостолів у вигляді вогненних язиків, дав їм дар говорити різними мовами для кожного народу, тобто, своєю рідною мовою. І, наостанок, коли розпинали Ісуса Христа, на Хресті Спаситель говорив саме тією мовою матері, яку він з дитинства плекав – тобто, Івритом. Саме ці місця у Священному Писанні нам були дані для того, щоб усвідомити що Бог для кожного народу наказав отримати слова Святого письма мовою, яку він сприймає і яка для нього є рідною.

Питання мови, якою проводити богослужіння, пояснює отець Михайло, є питанням національної ідентичності. Бог розуміє кожну мову, а те, якою ми молимося – про те, ким ми себе вважаємо.

– Сьогодні для нас, українців, немає більш рідної мови, як та, яка нас об’єднала. Українська мова і тому в храмах Православної Церкви України – Богослужіння відбувається саме українською, аби виконати постанову Спасителя: «Спасти всіх, хто є у Християнській Церкві» і ключем до цього є саме Богослужіння українською мовою, яке є символом єднання Української нації та Українського народу!

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.