Субота, 20 Квітня
Shadow
Головна » Актуально » » Де у Шепетівському районі постраждалі від домашнього насилля можуть отримати допомогу

Де у Шепетівському районі постраждалі від домашнього насилля можуть отримати допомогу

Де у Шепетівському районі постраждалі від домашнього насилля можуть отримати допомогу

Домашнє насилля проявляється не лише синцями на тілі жертви. Це і про моральні знущання, економічну залежність, сексуальний примус тощо. Жертвами домашнього насилля можуть стати і чоловіки, і жінки, незалежно від їх віку чи соціального статусу.

Однак, за статистикою, кривди у власному домі зазнають найчастіше саме жінки. Це зумовлено декількома факторами. Передусім йдеться про гендерні шаблони, де чоловік умовний лідер, здобувач, а жінка – умовно слабша, берегиня-господиня і не володіє суб’єктністю. На додачу до такого соціального тиску може доплюсуватися особистий досвід одного із партнерів (сценарії, за якими жили батьки, патерни, які нам насаджує поп-культура тощо). Також можуть бути й особисті соціальні, психічні, психологічні відхилення агресора. Головне, що слід знати, – жертва ніколи не винна. Винен кривдник. У будь якому-випадку та за будь-яких обставин і сценаріїв.

Працівники соціальних служб району закликають: якщо Ви або хтось із Ваших знайомих є жертвою домашнього насильства, звертайтесь за консультаційною, юридичною чи психологічною допомогою:

102 – поліція

Шепетівка:

4-01-50 – Відділ у справах сім’ї, молоді та спорту

(098) 04 – 79 -133, ( 038 40) 4 – 16 – 23),  e-mail: shmcsssdm@ukr.net, вул. Островського 4, каб.1,2,3

Славута: (03842) 70553, вул. Соборності, 7

Полонне: 2-07-52 e-mail: 26038359@mail.gov.ua (служба у справах дітей), 03843-20805; 03843-200531, e-mail:upszn@poladm.gov.ua (підрозділ соцзахисту у сфері запобігання та протидії домашньому насильству)

Нетішин: 9-12-56 (Відділ  молоді та спорту виконавчого комітету Нетішинської міської ради), вул. Шевченка, 1

НАЦІОНАЛЬНА ГАРЯЧА ЛІНІЯ: 1547

НАЦІОНАЛЬНА ГАРЯЧА ЛІНІЯ З ПОПЕРЕДЖЕННЯ ДОМАШНЬОГО НАСИЛЬСТВА, ТОРГІВЛІ ЛЮДЬМИ ТА ҐЕНДЕРНОЇ ДИСКРИМІНАЦІЇ:

0 (800) 500 335 або 116 123 (з мобільного) (безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів будь-яких операторів по всій території України)

Якщо ви потребуєте психологічної допомоги – у громадах працюють психологи.

Кожен чи кожна, хто потерпає від домашнього насилля у будь-якій його формі: моральній, усній, економічній, фізичній, має пам’ятати: завжди винен кривдник, ви не самі і вам є куди звернутися. Ми у Шепетівському ЦПМСД маємо дві локації, де надаємо безкоштовну психологічну підтримку всім, хто її потребує, – каже Маргарита Царьова, психологиня та кейс-менеджерка. – Професійні психологи, травмотерапевти готові працювати з вами та допомогти всім, кому це потрібно. Також ми працюємо з військовослужбовцями, ветеранами та їх родинами.

– В районі створено мережу спеціалізованих установ для постраждалих від домашнього насильства, це: 1-денний центр з кризовою кімнатою, 4 консультаційних пункти та 17 мобільних бригад. Окрім цього, в навчальних закладах, соціальних та громадських установах району проводяться інформаційно-просвітницькі кампанії, ведеться профілактична робота з різними категоріями населення щодо запобігання та протидії домашньому насильству, – повідомляють у пресслужбі Шепетівської РДА.


Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.