Субота, 13 Квітня
Shadow
Головна » Актуально » » Декретна відпустка за новими правилами: що змінилося у 2024 році

Декретна відпустка за новими правилами: що змінилося у 2024 році

Декретна відпустка за новими правилами: що змінилося у 2024 році

Відтепер початок декретної відпустки буде можливим після 30-го тижня вагітності. Після ухвалених змін урядом вагітні жінки можуть самостійно обирати час початку декретної відпустки пізніше 30-го тижня вагітності. Для цього достатньо подати заяву лікареві, який веде вагітність. 

  • Жінка зможе самостійно визначити дату початку відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами, або ж розпочати відпустку від 30-го тижня без додаткових дій. Продовжити роботу жінка зможе з дозволу свого лікаря, і це не впливає на тривалість декретної відпустки, а розмір допомоги не зменшується, – зазначають у відомстві.

До набуття чинності наказу Міністерства охорони здоровʼя 10 листопада 2023 року початок декретної відпустки був обовʼязковим від 30-го тижня вагітності. Вибрати конкретну дату було неможливо.

Крім того, від 30-го тижня вагітності лікар формував пацієнтці медичний висновок про тимчасову непрацездатність, а електронний лікарняний автоматично потрапляв до роботодавця.

Водночас продовжити роботу було можливо, однак це скорочувало термін декретної відпустки, а розмір допомоги зменшувався.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.