Середа, 19 Червня
Shadow
Головна » Актуально » » Держава вимагає від Славути сплатити 1,5 млн гривень за використання власної води

Держава вимагає від Славути сплатити 1,5 млн гривень за використання власної води

Держава вимагає від Славути сплатити 1,5 млн гривень за використання власної води

Нещодавно до Славутського водоканалу надійшло повідомлення від Державної служби геології та надр України про те, що саме водоканал Славути повинен сплатити на користь держави більше 1,5 мільйона гривень. Про це повідомляє прес-служба Славутського МВК за інформацією КП «Славутське УВКГ». Громада обурена.

Справа в тому, що держава вимагає від Славутського водоканалу сплатити гроші за користування водними родовищами. Служба геології та надр України мотивує це тим, що на території Славутської громади є два родовища – «Південне» та «Центральне».

Держава вимагає від Славути грошей за видобування води з цих родовищ. Крім того, ще потрібна державна геологічна розвідка, яку має профінансувати Славутський водоканал. Ціна такої процедури наразі поки не визначена.

Якщо ж водоканал не сплатить визначену суму в певний термін, то держава забере у нього право надавати послуги жителям міста. Водночас комунальне підприємство «Славутське управління водопровідно-каналізаційного господарства» і без того працює на самоокупності з нульовою рентабельністю та ще й постійно зазнає збитків, позаяк на державному рівні відбувається регулярний ріст ціни електроенергії – головної складової тарифу на водопостачання та водовідведення. До речі, вартість послуг з централізованого водопостачання та водовідведення у Славуті залишається незмінною уже два роки (ще з лютого 2019 року).

Наразі юристи працюють над встановленням законності таких вимог зі сторони держави.

Нагадаємо, що згідно Конституції України, а саме, ст. 13, всі надра, земля та ресурси в межах території України належать народу України.

Раніше ми також писали як у Славуті засудили військового-дезертира.

Популярні пости

Вибачте. Даних поки немає.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт захищений reCAPTCHA і застосовуються Політика конфіденційності та Умови обслуговування Google.